Który fundament można użyć pod altankę?

Do budowy tego fundamentu wymagane są betonowe bloczki, które muszą być równo (co 1 metr) rozłożone na wyznaczonej powierzchni przyszłego domu.
Osoby, które chcą zbudować na działce drewniany domek, prawdopodobnie będą rozważać wykorzystanie fundamentu, jaki jest dużo łatwiejszy w zrobieniu od tych, które zalewa się betonową wylewką.

Specjaliści twierdzą, że do wykonania takiego fundamentu konieczne jest posiadanie tylko łopaty i pozytywnych chęci. Bardzo istotne jest to, aby wszystkie słupki, które tworzą fundament punktowy miały swoją górną krawędź na tej samej wysokości. W niektórych wypadkach będzie potrzebowało to głębszego wkopania bloczka w glebę, w innych natomiast wypadkach prawdopodobne, że zaistnieje wymóg postawienia dwóch bloczków jeden na drugim. Dużo jest zależne od konkretnego gruntu, na którym ma powstać dom.
dom jednorodzinny

Autor: Robert Konieczny
Źródło: Sanitec KOŁO
Prawidłowe wypoziomowanie mogłyby ułatwić przeznaczone do tego narzędzia. Bardzo znana jest szlaufwaga. Wykonywanie pomiarów przy użyciu typowej poziomicy mogłoby przynieść błędne obliczenia, ponieważ ta jest dosyć niedługa.

Kliknij tutaj – więcej zobaczysz w serwisie, który odnajdziesz w tamtym serwisie. To będą analogiczne porady, zatem zapewne je również przekonasz się za użyteczne!

Czasami można by posłużyć się zwyczajną deską, do której przymocowana jest tego typu poziomica. Znacznie bezpieczniej jest jednak wykorzystywać bardziej perfekcyjne narzędzia. Mimo, że fundament punktowy jest dosyć prosty do położenia, nie powinno się tworzyć go w pośpiechu, gdyż może to prowadzić nawet to niewielkiej tragedii budowlanej albo do przekrzywiania się murów w pionie i w poziomie.

Nie trzeba oszczędzać na robocie wyszkolonych pracowników m.in. z tego też powodu, że sam fundament (zobacz również podnoszenie posadzek) punktowy jest stosunkowo niedrogim rozwiązaniem. Prawidłowo stworzony fundament pozwala na pociągnięcie pracy do przodu.