Nawierzchnie sportowe powinny być dobrze trwałe

Jeśli pragniemy coś zrobić dla lokalnej społeczności, to powinniśmy dołożyć starań, by to wszystko okazało się zrobione w jak najwyższej jakości. Przez to wybierając nawierzchnie sportowe, musimy kierować się ich grubością, trwałości, opinią jaką otrzymują od innych. Im bardziej wytrzymała okaże się taka nawierzchnia, tym dłużej będziemy mogli z niej korzystać, a co się z tym łączy, tym bardziej będziemy zadowoleni z ostatecznego rezultatu naszej działalności.

Nawierzchnie sportowe powinny posiadać odpowiednie certyfikaty

plac zabaw

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy coś jednakże się odczepi, albo złamie podczas użytkowania, zawsze mamy szansę wykorzystać klej d4 (więcej tutaj), który przygotowany okazuje się być do połączenia praktycznie każdego typu materiału, a więc i każdej powierzchni. Wystarczy położyć odpowiednią jego warstwę, przytrzymać, poczekać sugerowaną liczbę minut i już możemy zapomnieć o tym, że konkretna część uległa jakiejkolwiek usterce.

Jakie są odpowiednie nawierzchnie na place zabaw?

Dawniej na placach zabaw panował piasek, albo pojawiały się kamienie. Teraz to wszystko się przemienia i czasami możemy spotkać specjalne kostki brukowe, które nie są dobrym rozwiązaniem, kiedy dziecko się wywraca (zerknij). Przez to coraz częściej nawierzchnie na place zabaw wykonywane okazują się być z odpowiedniego tworzywa, które jest miękkie, ale lekko chropowate, wytrzymałe na ścieranie, a równocześnie pozwalające na rysowanie na nim przeróżnych wzorów (więcej tutaj). Taki materiał zbliżony do gumolitu możemy ozdobić różnymi barwami wydzielając konkretne rejony na placu zabaw, a nawet wyrysować różne gry, w które dzieci będą miały szansę grać, a które nie będą się zmazywać, zatem nie trzeba będzie tracić czasu na ich przygotowywanie.

Przeanalizujmy co będzie najlepsze

nawierzchnia na placu zabaw

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com

Nie ma znaczenia w jakim celu poszukujemy nawierzchni, najistotniejsze okazuje się być to, by okazała się ona solidna i właściwie przygotowana do wypełniania swojej funkcji. Przez to powinniśmy się namyślić jaki typ nawierzchni będzie najlepszy w danym przypadku oraz porównać ze sobą przeróżne możliwości, żeby w całkowitym rozrachunku być usatysfakcjonowanym z tego, co zdecydowaliśmy się wybrać.