Jak przetrwać gorące dni w dużym mieście?

Już wkrótce nastanie lato, a wraz z nim gorące dni. Choć za wysokimi temperaturami tęsknimy przez całą zimę, później, gdy już słońce zaczyna mocno przygrzewać, my zrzędzić. Gorące dni nas wyjątkowo drażnią. Nie bardzo orientujemy się, w jaki sposób sobie radzić w te gorące chwile, kiedy skwar spada na nas z nieba. Nie potrafimy skupić się na swojej pracy ani pozostałych codziennych sprawach. Czujemy się wykończeni i bardzo chętnie przeleżelibyśmy te gorące dni.

montaż klimatyzacji, klimatyzatory

Źródło: http://www.aleklima.pl/

Nie trzeba aż takich radykalnych czynów. Musimy jedynie właściwie przygotować się do gorących dni i wtedy skwar nie będzie nam straszny. Najważniejsza reguła to nawilżanie ciała. W czasie lata butelkę z wodą niegazowaną musimy mieć zawsze przy sobie. W gorące dni dobrze jest zrezygnować z kawy na rzecz zielonej herbaty lub ziół. Najskuteczniej gasi pragnienie mięta. Dobrze jest także pić schłodzone kompoty i przecierane soki. Nie myślmy o gazowanych napojach. Po nich zechce nam się pić jeszcze bardziej.

Następna ważna sprawa to nasz ubiór. Kiedy jest nam tak okropnie gorąco, marzymy,by odsłonić jak najwięcej ciała. Ale jest jedno miejsce, które wyjątkowo musimy ochraniać przed promieniami słonecznymi. W czasie upałów zawsze powinniśmy mieć zakrytą głowę. Może to być chustka lub czapka. W sezonie letnim jest to niezbędny dodatek naszej garderoby.

A kiedy już siedzimy w biurze, przydałyby się nam z pewnością klimatyzatory. Te urządzenia zapewniają nam świeże powietrze nawet w upalne dni w lecie. Teraz jesteśmy w stanie kupić kompleksowe klimatyzatory, które nie chłodzą pokoi. Dzięki temu, nie musimy się już obawiać, że będąc w klimatyzowanym miejscu zachorujemy na anginę. W sklepach są do wyboru rozmaite rodzaje klimatyzatorów. Można nabyć nawet klimatyzatory (kliknij tutaj) przenośne. Wówczas chłodne powietrze będzie zawsze tam gdzie my.

Jeśli będziemy pamiętać o tych poradach, jakoś przeżyjemy męczące dnia lata w wielkim mieście. Jeżeli będziemy również jeść lekkostrawne potrawy, będzie już doskonale. A przy każdej nadarzającej się okazji, po prostu pojedźmy za miasto, by odpocząć pod rozłożystym drzewem albo nad brzegiem jeziora.