Nie zostawiaj spraw na późniejszy okres. Najbardziej korzystnie od razu wykonać wszystko, co planowałeś

Co powinieneś uczynić jutro, uczyń to w tym momencie. Ta zasada powinna przyświecać każdemu z nas. Nie warto albowiem przekładać różnorodnych czynności na późniejszy termin, dlatego że skończy się to brakiem jakichkolwiek efektów. Nie warto odraczać rozmaitych spraw do załatwienia, bowiem takie zachowanie to co najmniej słaba wytrwałość, w najgorszym zaś wypadku – niedotrzymywanie umów. Postarajmy się najlepiej spisać liczbę spraw do załatwienia, rzeczy do wykonania i trzymajmy się tego niezwykle ściśle.

Ta zasada odnosi się każdej dyscypliny naszego codziennego życia. Bez znaczenia, czy mowa o pracach domowych typu klejenie parkietów (szczegółowo na tej stronie: ), malowanie, ustawianie ścian działowych czy remont łazienki, czy o planach wybitniej abstrakcyjnych, jak na przykład – wielkie odchudzanie. W każdej z nich prawdopodobne są tego typu sprokurowane przez nas uniki, że będziemy w jakiś sposób oddalać te powinności. Wszak nie musimy akurat w tym tygodniu brać się za tę łazienkę, odchudzać też się możemy od następnego tygodnia – tak częstokroć myślimy. Takie przesuwanie w terminie rozmaitych rzeczy niestety do niczego dobrego nie wiedzie.

Ten odnośnik do serwisu liczniki wody kieruje do niesamowicie ciekawej strony, która posiada równie interesujące informacje na omawiany temat.

Zamiast wyników, jakie będą nas uszczęśliwiać, otrzymamy sporą porcję frustracji. To chyba perspektywa jakiej nie chcielibyśmy doświadczać.

Osoby, jakie trzymają się swoich zamierzeń są dużo bardziej spełnieni. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: dlatego że zauważają wyniki. Programy, zapewnienia, zapowiedzi i inne snucie wizji nic nie buduje. Projekt jest ważny, kreacja, która powstaje w głowie też, ale z tego nic konkretnego nie zaistnieje, jeśli będziemy jedynie myśleć. Trzeba działać i trzymać się postanowień, a wtedy każde działanie będzie nas weseliło, bowiem będziemy spostrzegali, że coś nam się udaje, że widać efekty.

Przede wszystkim powinny o tym pomyśleć osoby, które myślą, iż mają duży, ale spożytkowany potencjał w sobie. Dlaczego? Z takiej przyczyny, jak przedstawiliśmy wcześniej: z braku działania. Co z tego, że jesteś inteligentną osobą, a dużo osób zazdrości Ci mądrości, kiedy nic z tym nie robisz. Nie czekaj, aż życie ucieknie Ci tak daleko, że już go nie złapiesz. Działaj i ciesz się z wyników, które osiągniesz.