innowacyjne metody przy udziale obrazów

Ściana to ten element domu, który wbrew pozorom niełatwo w szybki sposób odpowiednio zaaranżować. Ci, którzy nie nie zwracają na to uwagi czy też cenią sobie minimalistyczne wnętrza ograniczają się jedynie do zakupu odpowiedniej farby do pomalowania ściany bądź kupna odpowiedniej tapety. Tymczasem warto także zastosować ciekawe rozwiązania z wykorzystaniem obrazów.

obraz w muzeum nowoczesnym

Autor: Mike Steele
Źródło: http://www.flickr.com
Obrazy od zawsze stanowiły i póki co nadal stanowią ciekawy ozdobnik ściany, niezależnie od tego czy jest to ściana w jednym kolorze, czy we wzorzyste motywy. Najważniejsze jest stosowne skomponowanie całości i dobranie obrazu do wystroju pomieszczeń. W przeciwnym razie nawet wspaniałe meble i dodatki nie dadzą pożądanego efektu, jeśli wnętrze będzie się „rozbiegało”, a elementy nie będą ze sobą współgrać.

Nowoczesne wnętrza wymagają nowoczesnych obrazów, co nie oznacza jednak, że typowe produkty tego gatunku poszły w niepamięć. Wręcz odwrotnie – dziś w taktowny sposób łączy się stylowe dodatki z nowoczesnymi meblami i na odwrót. Oznacza to, że replika Damy z łasiczką równie interesująco może ię prezentować we wnętrzu aranżowanym w stylu glamour, jak i we wnętrzu awangardowym.

Nowoczesne obrazy różnią się jednak od ich typowych odpowiedników, o czym przekonasz się na . Przypominają bowiem bardziej fotografie, niż malowane pędzlem dzieła, aczkolwiek wiele z nich także powstaje na płótnie tradycyjną metodą ręczną, czyli przy pomocy pędzla i farb. Dzisiejsze obrazy bardzo często mają nieregularny kształt – nie są to standardowe modele przystrojone w drewnianą czy złotą ramkę, ale składające się z kilku oddzielnych części dzieła, które często nie są oprawiane w ramę. Używa się do ich produkcji wysokiej jakości płótna i najlepsze farby, a obraz jest właściwie zaimpregnowany przed działaniem szkodliwych czynników.

Zobacz kolejne tego typu bardzo przydatne źródło informacji na objaśniany temat – kliknij tutaj i przeczytaj więcej w serwisie słoje szklane.

Oczywiście decydując się na obrazy do mieszkania powinno się brać przede wszystkim pod uwagę właściwą ich kolorystykę i oczywiście motyw przewodni. Motywów obrazów jest wiele – od najpopularniejszych kwiatów, po krajobrazy, akty i abstrakcje. Obrazy najczęściej są kosztowne, dlatego warto z namysłem dobierać motyw przewodni i najlepiej z chwilą, gdy już praktycznie całość pomieszczenia została zaaranżowana – obraz ma być bowiem jak przysłowiowa wisienka na torcie.