Propozycja na oryginalny salon

Każdy z nas, zanim zdecyduje się na kupno nowych mebli jest mniej więcej zorientowany czego potrzebuje. Jednak mimo wszystko czasami końcowy efekt nie spełnia wymaganych oczekiwań. Czego unikać, na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Blat regału

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Warto kierować się w tej kwestii pewnymi zasadami. Aranżację salonu najlepiej jest zacząć od koloru ścian. W mniejszych pomieszczeniach ładnie zaprezentują się jasne kolory – delikatna szarość czy biel. Jeśli dysponujemy większym metrażem możemy pokusić się o ciemniejsze barwy, lecz nie mocne. Amarant najlepiej wygląda w formie dodatków – np. zasłon. Na ścianach szybko się opatrzy.

Meble do pokoju dziennego to inwestycja na lata, z tego powodu dobrze jest zdecydować się na modele, które odnajdą się się w zasadzie w każdej aranżacji mieszkania i nie znudzą nam się przez długie lata.

Czy to oznacza tak ulubioną przez nas zachowawczość? Absolutnie nie. To prawda, może i nie jesteśmy krajem, który ma rozwiniętą kulturę urządzania wnętrz, ale bez trud zaczynamy to zmieniać. Uświadomiliśmy sobie, że czasem warto przeznaczyć

Czerwone meble

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

fundusze na designerski fotel, a wnętrze nabierze nowego wyrazu. Na wielkie uznanie zasługuje Softline, duńska firma wpasowująca się we wszystkie aspekty nowoczesnego stylu życia. Jest to znany dostawca mebli nietuzinkowych, funkcjonalnych, o najwyższej jakości. Więcej o tym można przeczytać i zobaczyć na tej stronie www: Damnet – meble dla Ciebie.

W ofercie firmy spotkać można szeroki wybór niebanalnych sof oraz foteli. Marka tworzy kolekcje z myślą o prywatnych odbiorcach, jak i przestrzeniach publicznych na całym świecie. Softline wyróżniają na tle innych marek kolory i forma. Proste, nowoczesne fotele, tapicerowane wszelkimi tkaninami, w wysmakowanych, żywych kolorach. Hitem marki są modułowe (kliknij tutaj sofy modułowe) sofy, o idealnym komforcie siedzenia i swobodnej możliwości ustawienia. Skandynawowie to absolutni mistrzowie designu. Czy kryształowe, luksusowe żyrandole mogą zawisnąć w minimalistycznym, surowym wnętrzu? Jak najbardziej! Myśl ta działa także i w drugą stronę – antyki, meble z „duszą” w otoczeniu, prostej w formie, bladoróżowej sofy przestaną być tak ponure i przytłaczające.