Kontroluj poplątane kable przy użyciu opasek zaciskowych

Współczesność przejawia się rozwojem technologii. Niestety obecnie technologia ma stosunkowo daleko do obsługiwania wszystkich urządzeń na światową skalę z tego powodu bywamy otoczeni przewodami. Kable te mają w zwyczaju wymykać się spod kontroli.

kable

Autor: mangtronix
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy kto spoglądał chociaż za biurko komputera bardzo dobrze wie jak ten chaos wygląda. Polecanym rozwiązaniem w takich sytuacjach są stworzone niespełna 50 lat temu opaski zaciskowe. Były one wtedy zrobione z metalu i służyły do układania kabli w samolotach. Po jakimś czasie materiał z którego stworzona jest opaska został zamieniony na nylon, dzięki czemu stały się jeszcze wygodniejsze w użyciu.

Porządek przede wszystkim

Użycie opasek jest bardzo różnorodne. Jak już mówiłem żyjemy w świecie zasilanym za pomocą kabli. W domu, samochodzie, garażu czy także na rowerze znajdują się luźno wiszące kable, które nie mogą odnaleźć właściwego miejsca. Właśnie dlatego powinniśmy im w tym pomóc.

Zaciekawiły Cię opisy zawarte w naszym artykule? Jeżeli tak, to czytaj także centralny odkurzacz zbliżone wiadomości, dotyczące tego działu. Przejdź do kolejnej strony.

Ogromną zaletą tych funkcjonalnych przedmiotów jest wygoda ich użycia. Opaskę powinniśmy przełożyć przez zębatkę która znajduje się na jednym z dwóch końców i pociągnąć. Charakterystyczna struktura opaski sprawia, że ta blokuje się i dzięki czemu utrzymuje uwięzione kable. Opaski bywają używane kilka razy, wystarczy kupić taką z odpowiednia zapadnią lub podważyć zębatkę za pomocą, np. małego śrubokrętu.Uniwersalność użycia.

Kable do komputera

Autor: srbichara
Źródło: http://www.sxc.hu
Opaski zaciskowe są także używane, także jako dodatkowa ochrona przed złodziejami kołpaków samochodowych a także jako zamiennik kajdanek policyjnych. W XXI wieku trudno jest wyobrazić sobie biura, serwerownie czy nawet mnóstwo mieszkań bez tego, ułatwiającego dbanie o prządek, przedmiotu. Nie będziemy więcej musieli walczyć ze splątanymi kablami od telewizji, komputera czy innych urządzeń. W uporządkowanym pomieszczeni łatwiej jest się skoncentrować, w związku z czym wykonywane przez nas prace będą jeszcze efektowniejsze. Nie wspominając o tym, że schludne miejsce pracy oraz rozrywki zwyczajnie wygląda lepiej.