Praktyczne wskazówki na urządzanie małej sypialni

Nowoczesne budownictwo, wysokie bloki i… maluteńkie pokoje. Niestety, wyposażenie tych lokali stanowi nie lada wyzwanie dla architektów wnętrz i posiadaczy nowych, wymarzonych mieszkań. W ten sposób myślimy jak urządzić małą sypialnię.

łóżko dwuosobowe

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W prawdzie markety i sieci handlowe zajmujące się aranżacją wnętrz prześcigają się w projektowaniu mebli i systemów do przechowywania odzieży przeznaczonych do niewielkich pomieszczeń, ale ciągle ciężko wybrać z tego coś dla siebie. Małe sypialnie stanowią spore utrapienie. Bo jak pomieścić w takiej łóżko, szafę i komodę? Przy tym wszystkim musi być ona przestronna i pełna światła. No i nie powinna być przestrzenią zapełnioną gadżetami, bo wprowadzi to chaos i nie wypoczniemy w niej należycie. Biały i szary stanowią ponadczasowe barwy, które sprawdzą się w każdej sypialni. Ściany i meble kupmy białe, zaś dodatki dobierzmy szare. Pojedynczy przedmiot, np. poduszka może być w czarne paski, bądź duże grochy. Używając kolorów w taki sposób sprawimy, że wnętrze wyda się większe i bardziej przestrzenne.

Czy w kontekście omawianej publikacji masz więcej pytań? (https://awaria.info/remonty-krakow/) Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik – to nie może za żadne skarby umknąć Twojej uwadze!

Radzimy także użyć rolet do zasłonięcia okien. Możemy także postawić na skomponowanie bieli wraz z innym, intensywnym kolorem, np. czerwonym, albo zielonym. Będzie to wyglądało bardzo interesująco. Inną kwestią jest ograniczenie do minimum mebli. W zupełności wystarczy nam duże, dwuosobowe łóżko z dużym materacem. Postawmy tu na minimalizm i prostotę. Zadbajmy, by pod łóżkiem były szuflady na pościel. Do tego na wierzchu połóżmy kilka poduch różnej wielkości. Jedną ze ścian przeznaczmy na szafę – zastąpi nam ona komodę, będziemy mogli w niej dać pościel, ręczniki i wszystkie ubrania. Więcej inspiracji znajdziesz na przejdź na bloga. Polecamy!