Na co zwrócić uwagę wybierając młodzieżowe biurko – które kwestie są najważniejsze?

Wielkość czy profil biurka to ważnezagadnienia, powinny być właściwie przemyślane. Dzięki nim wybierzemy najlepsze biurko dla naszego dziecka, a toprzecież komfort i uniknięcie problemów ze zdrowiem. W jaki sposób więc kupić najlepsze biurko, jak je właściwie postawić, by praca przy nim była komfortowa?

Ustawienie biurka w pomieszczeniu dziecka musza być zaplanowane, najlepiej jak niedaleko jest dostęp do światła słonecznego. Równocześnie, pracująca przy nim osoba nie może sobie zasłaniać światła.

pokój dziecka

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl

Tak więc biurko osoby praworęcznej powinno być ustawione lewym bokiem do okna, z kolei piszącej lewą ręką – prawą stroną. Nie jest dobrze jak ustawimy biurko tyłem do okna – sprawdź informacje na stronie – lub tylną stroną do drzwi. Co do oświetlenia w pokoju, to w momencie, kiedy dziecko jest praworęczne lampa rzucająca cień na biurko powinna być z lewej strony, z kolei w przypadku osobyleworęcznej. Komfortowe krzesło biurowe to klucz do sukcesu. Najlepiej jak ma podpórki pod łokcie, jak również szansa ustawienia kąta oparcia, zmieniana wysokość siedziska w przedziale 40 – 50 centymetrów. Więcej porad na stronie sklepu .

Dużym plusem jest również to, żeby monitor był w pewnym stopniu przechylony do tyłu, z kolei minimalna odległość oczu dziecka siedzącego przed komputerem wynosiła od niego 40 – 50 czterdzieści-pięćdziesiąt centymetrów, prawidłowa to 75 centymetrów. Monitor komputera nie może być ustawiony na tle okna czy na wprost niego, aby nie odbijało się w nim światło słońca lub sztuczne. To na pewno powoduje przemęczenie oczu, co w skutku będzie związane z problemami ze wzrokiem. Najkorzystniej, by monitor stał bokiem do okna – więcej w serwisie -. Decydując się na biurko do pokoju należy pamiętać o wielu istotnych sprawach. Najistotniejsze, żeby to było ergonomiczne biurko, najlepiej regulowane biurko dla dziecka. Kiedy dziecko pracuje na komputerze stacjonarnym, właściwie by wysokości, na których wyregulowany jest monitor czy klawiatura, były zróżnicowane (szczegóły).

To oznacza, że najlepiej, żeby monitor został postawiony nieco wyżej na biurku, zas klawiatura na specjalnym ruchomym blacie. Różnica pomiędzy nimi niepowinna być mniejsza niż dziesięć centymetrów. Bardzo ważna zasada zasada jest taka, że ręce osoby pracującej na klawiaturze powinny spoczywaćbez problemu na wysuwanym blacie, zaś jej przedramiona tworzyć z ciałem kąt dziewięćdziesięciu stopni.