O współczesnych metodach dekorowania rzeczy codziennego użytku, czyli jakie tematy warto zgłębiać na kursach

Dekorowanie rzeczy codziennego użytku znane bywa ludzkości chyba od początków jej historii. I jeżeli nasi antenaci z czasów prehistorycznych dekorowali swoje naczynia, to i my dzisiaj postępujemy w identyczny sposób – zmieniły się jedynie techniki zdobienia, ponieważ gust chyba pozostał niezmienny.

dekoracje

Autor: Empik
Źródło: Empik
Istnieją bowiem ponadczasowe czy nawet ponadnarodowe kanony piękna, które powodują, że podoba się nam mnóstwo rzeczy, które zostały zrobione kilka stuleci przed naszą erą. A współcześnie zdobienia wykonuje się nie manualnie, lecz przy wykorzystaniu komputera i ekstranowoczesnych technik (np. hydrografika).

Współczesne techniki zdobienia nie muszą już łączyć się jedynie z tradycyjnie pojmowanym malowaniem. Istnieje bowiem mnóstwo metod, dzięki którym mogą powstać efektowne dekoracje. Wielka w tym zasługa programów komputerowych, dzięki którym można narysować praktycznie wszystko. Nie można także nie pamiętać o wyobraźni człowieka, bez którego w końcu nic by nie powstało. Bądź co bądź, bez elegancko ozdobionego nakrycia stołu nie obędzie się jakakolwiek wykwintna kolacja, a i wolimy jeść w czasie owej kolacji z talerzy pomalowanych w różnobarwne kwiaty niż z tych zupełnie białych.

Hitem ostatniej dekady bywają nadruki na t-shirtach czy filiżankach, które później pełnią rolę prezentu dla naszych najbliższych. I tak, babcia dostaje sportowy podkoszulek z wizerunkiem swojego wnuka, a dziadek sporej wielkości szklanicę.

kwiaty

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Natomiast najnowszą nowinką techniczną w branży drukarskiej jest tzw. druk tkanin Tritex – (drukowanie tkanin) w technologii 3D. Okazuje się, że współcześnie można drukować nie tylko atramentem na papierze, lecz również wytwarzać rzeczy w dowolnym kształcie, który tylko najpierw został zaprojektowany w programie komputerowym. Z kolei jedną z ostatnich nowinek jest hydrografika, czyli nadruk na wszelkiego typu trójwymiarowych przedmiotach: tak na częściach pojazdu, jak i na sprzętach, które można zobaczyć w każdym lokalu mieszkalnym – zobacz jak wyglada szkolenie hydrografika.

Współczesne techniki drukowania mogą zainteresować tych wszystkich, którzy swoją przyszłość zawodową łączą z marketingiem. Identycznie jak w każdej innej dziedzinie życia, tak i w reklamie należy bez przerwy się dokształcać. Można na przykład wyszukać w sieci szkolenia z hydrografiki, a później zapisać się na jedno z nich. W ten banalny sposób każdy pracownik firmy marketingowej, a nade wszystko drukarskiej, podniesie swoje kwalifikacje i być może nawet znajdzie lepiej płatną pracę.