Szkolenia z hydrografiki – dla każdego, kto chcę poznać nowy sposób zdobienia przedmiotów

Ozdabianie przedmiotów interesującymi motywami cieszy się popularnością od zawsze. To jaki sposób ozdabiania zastosujemy zależy oczywiście w pierwszej kolejności od materiału, który ma być ozdobiony, jak również od techniki, jaką można zastosować. I tak dla przykładu, drewno można chociażby pomalować, ale także wygrawerować.

dekoracje wnętrz

Autor: home&you
Źródło: home&you
Rzecz jasna, na rynku pojawiają się co jakiś czas nowinki jeśli chodzi o techniki dekoratorskie, które można wykorzystać w rozmaitych branżach. Za przykład może służyć hydrografika. Co to takiego?Firmy, które zajmują się dekorowaniem przedmiotów, ale także osoby prywatne, dla których dekorowanie jest formą hobby, szukają takich technik, które zapewnią niebanalne wzornictwo z wykorzystaniem łatwych w obsłudze narzędzi, dzięki czemu naniesiony wzór czy motyw będzie jednocześnie trwały i stabilny. Hydrografika idealnie realizuje tą funkcję. Jest to nic innego jak druk wodny, czyli ozdabianie rzeczy z wykorzystaniem wody i specjalnie dedykowanej do tego zadania folii. Jak przebiega cały proces?Zdobienie rzeczy z udziałem proponowanej techniki jest bardzo łatwe. Do jego wykonania potrzebna jest wanienka, w jakiej będzie można umieścić przedmiot, a wcześniej folię zawierającą wzór, który chcemy nanieść. Żeby folia pokryła cały przedmiot, należy przekształcić jej konsystencję na żelową i do tego celu wykorzystuje się aktywator rozpylany pistoletem.

kolory

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
Istotne jest to, aby folia przed zastosowaniem aktywatora znajdowała się w wodzie o temperaturze 30 stopni. Kiedy zastosujemy aktywator i folia zmieni swoją konsystencję, wkładamy do wanienki powoli przedmiot, który ma zostać nią pokryty, po czym po chwili wyciągamy. Po odczekaniu około pół minuty powinniśmy rzecz przepłukać, aby zeszły zbędne resztki żelu z przedmiotu. Cały proces trwa niedługo i jak widać nie jest zbytnio skomplikowany. Należy tylko pamiętać jak należy krok po kroku postępować oraz przygotować odpowiednią temperaturę wody i zastosować niezbędne narzędzia. Dla amatorów poleca się szkolenia z hydrografiki, choć wiele interesujących informacji na jej temat możemy znaleźć także w internecie – sprawdź: oferta szkolenia z hydrografiki.

Ciekawisz się owym zagadnieniem? Czytaj więc jeszcze dalej (www.elektryczne.eu/karnisze-elektryczne/) o tym wątku w następnym tekście, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Warto wziąć pod uwagę ten sposób zdobienia, tym bardziej, że możemy go zastosować dla artykułów wyprodukowanych z różnych materiałów: szkła, porcelany czy gumy.