Projektujemy funkcjonalny korytarz w oryginalnym stylu. Ciekawe dodatki, które wzbogacą nasze mieszkanie.

Bez wątpliwości wizytówkę domu stanowi elewacja a także przedpokój, a co za tym idzie warto przyłożyć do nich szczególną wagę. Należałoby wiedzieć, że już sam korytarz może powiedzieć gościom o naszym dobrym lub złym guście. Nawet najmniejszy detal, taki jak wycieraczka, obrazek, czy też lustro jest w stanie wpłynąć na aranżację wnętrza dodając mu szczególny urok, a co się z tym wiąże wypada dokonać wszelkich starań, aby wszystkie akcesoria były dobrane w przemyślany sposób.

Wycieraczki z przesłaniem

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl

Warto mieć na względzie, że to właśnie korytarz ma za zadanie, aby wzbudzić w naszych gościach pierwsze najistotniejsze wrażenie. Wybierając aranżację przedpokoju należałoby urządzić go w stylu odpowiadającym do innych pomieszczeń. Niesamowicie praktycznym rozwiązaniem stało się ostatnio umieszczenie w przedpokoju szafy przesuwnej, w której możemy przechowywać kurtki a ponadto buty. Użyteczne są także parasolniki, poprzez które nasze parasolki w końcu mogą mieć własne miejsce. W każdym przedpokoju ważną rolę spełniają także wycieraczki, które do tej pory pełniły funkcję jedynie praktyczną.

W dzisiejszych czasach wycieraczki mogą być także perfekcyjną dekoracją, gdyż szeroka gama wzorów oraz barw umożliwia nam dobrać dywanik, który najkorzystniej będzie komponował się z określonym pomieszczeniem. Mimo że parasolniki nie są jeszcze mocno popularne, tak jak wycieraczki, coraz większa ilość osób pamięta o korzyściach, które one za sobą niosą. Przedpokój musi być jednocześnie stylowy, jak również przede wszystkim funkcjonalny. Patrząc na niezbyt duże rozmiary, którymi charakteryzują się zwykle korytarze, należy umeblować je tak, aby utrzymać jak najwięcej przestrzeni. Korzystając ze wskazówek dekoratorów możemy uzyskać bardzo interesujący efekt.

Kawalerka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Ogromne znaczenie dla wyglądu domu mają nie tylko walory wewnętrzne, ale również zewnętrzne. Odpowiednio dobrana farba, zadbany trawnik, oryginalne ogrodzenie i naturalnie zieleń pozwalają zyskać bardzo ciekawy efekt.

Upewnij się, że ta wskazówka z witryny nie umknie Twej uwadze, ponieważ nakreśla konkretnie taką problematykę, jak tekst, który właśnie w teraz czytasz.

Duże znaczenie mają ponadto drzwi i okna, które muszą być dobrane adekwatnie do stylu całego budynku. Duże wyzwanie czeka także te z osób, które mają taras, gdyż niemalże grzechem byłoby nie wykorzystać tak praktycznego rozwiązania. Zaopatrując się w ciekawe meble, kwiaty, lub też parasole mamy możliwość uczynić z tarasu przyjemny zakątek, który korzystnie wpłynie na walory budynku.