Jacuzzi to komfort dla ducha i ciała Pamiętaj jednak, iż w wodzie mogą przebywać niebezpieczne związki chorobotwórcze. Co na to poradzić?

Gdy mróz szaleje na dworze, tym bardziej marzymy o czymś przyjemnym, takim jak jacuzzi. Jednak czy jest to relaks dla nadwyrężonych mięśni i wspaniały pomysł na odpoczynek, a może to kąpiel z obfitującej grzyby i cząsteczki chorobotwórcze mieszance?

przejdź do tej strony

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Prawda jest taka że obie odpowiedzi może być prawdziwa. Kiedy jest najdogodniejszy moment na jacuzzi? Wytchnienie po stresującym dniu czy odpowiednie pory dnia w jacuzzi? Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe, gdyż każda pora jest właściwa na tego typu relaks, a każdy jednocześnie ma inne upodobania, co doużywania jacuzzi. Jeśli ktoś nie lubi rano wstawać może bez stresu sobie odpocząć, a kąpiel w jacuzzi (kliknij tu) odłożyć na później. Niektórym jednakże taki zabieg odpowiada w porze porannej. Pamiętaj jednak, że na wybranej pływalni znajdujesz szansę kąpieli w bąbelkach.

Przejdź na naszą witrynę i czytaj też (http://mega-pol.com/6,13,wyburzenia.html) kolejne ciekawe informacje na ów temat. W razie pewnych pytań z radością rozwiejemy wszelkie Twoje zastrzeżenia.

Równocześnie stale mają szansę pojawiać się wątpliwości nawiązujące do czystości w takim miejscu. W każdej chwili bowiem ktoś korzysta z jacuzzi.

Tak więc należy zasięgnąć opinii, czy ktoś zapewnił wymienienie wody, odkażenie jacuzzi? Od czasu do czasu tak się zdarza, że odpoczynek w jacuzzi zostaje zakłócony przez kogoś z personelu pływalni, ponieważ niezbędne jest przeprowadzenie podstawowych zabiegów sanitarnych. Niestety, nie tylko my lubimy jacuzzi. Podobne upodobanie wykazują mikroby.

jacuzzi

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Przed wejściem do jacuzzi, należy zagadnąć osoby z personelu, w jaki sposób czyszczony jest basen. Jeżeli normy są przestrzegane, to z pewnością spotka Cię wyczerpująca odpowiedź. Jeżeli będziesz mieć wrażenie, że coś jest nie tak, lepiej wstrzyma się z kąpielą. Innowacyjne, ale i dość drogie środki do dezynfekcji tego typu urządzeń z reguły należy stosować przynajmniej razy w tygodniu.

Równocześnie, niektóre urządzenia czy tylko woda potrzebują codziennych zabiegów, lub chociaż kontroli. To istotne chociaż z takiego względu, że może powstać realne zagrożenie ze strony bakterii Legionella pneumophila. W tego typu miejscach są też papa podkładowa spotykane pałeczki jelitowe, gronkowce czy grzyby. Mogą one zaatakować drogi moczowe, układ oddechowy i skórę. Pamiętajmy więc, że kąpiele w jacuzzi to bardzo relaksujące doświadczenie. Niemniej, jak jesteśmy na innym basenie po raz pierwszy należy się upewnić, jakiego typu detergenty stosowane są do oczyszczania i czyszczenia jacuzzi.