Renowacja armatury grzewczej

Czasem fortuna się do nas uśmiecha i otrzymujemy w spadku mieszkanie po dziadkach, rodzicach bądź też innych bliskich. Bądź kiedy kupiliśmy domek do remontu wybudowany w starej technologii. Powinniśmy wówczas liczyć się z remontami. Pół biedy kiedy naprawa dotyczyć będzie malowania ścian lub wymiany okien, cyklinowania posadzki albo dalszych drobnych napraw.

rury

Autor: Armacell
Źródło: Armacell

Komplikacja zaczyna się wtedy, gdy mamy do zrealizowania w wyższym stopniu złożone remonty, przykładowo wymianę instalacji kanalizacyjnej czy innej wymagającej ingerencji we wnętrze murów. Koszta podobnych przedsięwzięć mogą być niemałe. Czasem jednak nie ma innego wyjścia. Może się także okazać, że będziemy zmuszeni wymienić instalację grzewczą. Staniemy w takim przypadku przed kwestią wielości możliwości: poczynając od metod nagrzewania przez piece CO, kominek z płaszczem wodnym i tym podobne rozwiązania technologiczne.

Obierzmy, że dokonaliśmy już doboru w który sposób zmodernizujemy kotły – super kotły wodne www.bosch-industrial.pl/articles/news/Kotly-wodne -, pamiętające Piłsudskiego lub nawet balangi Chopina. Czeka nas jeszcze należyty wybór przewodów cieplnych. Prawdopodobnie we wnętrzu naszego budynku kryją się rury stalowe. Stajemy więc przed wyborem: wymienić na również na stalowe czy wymienić je na nowe fortele, jak rury miedziane czy plastikowe. Sprawdzone rury stalowe znajdziesz tutaj: Strona www.
Wszystko jest uzależnione od tego, z jak dużymi temperaturami będą miały rury do czynienia. O ile architekt instalacji grzewczej przewiduje że wysoka temperatura wody w rurach przekroczyć może 90 stopni C, należy będzie myśleć o oprzyrządowaniu instalacji w rury – (świetna strona) stalowe bądź miedziane. Oba rozwiązania posiadają swoje zalety i wady. Miedziane przewody doskonale nadadzą się w widocznych miejscach, czy takich w których nieodzowny jest ich nieduży ciężar w zestawieniu z odpornością metalu, i nie da się zastosować coraz bardziej popularnych przewodów z plastiku.

instalacje

Autor: aeyre
Źródło: http://www.flickr.com/photos/alaneyre/3106185397/sizes/l/

Wadą miedzianych przewodów jest ich delikatny sposób zestawiania, co może podczas braku staranności skutkować przeciekaniem. Rury stalowe montować możemy wszędzie tam, gdzie będziemy mieli do czynienia z bardzo dużymi temperaturami albo też będziemy mieć do czynienia ze znacznymi wahnięciami temperatury. Nadadzą się więc znakomicie przykładowo na przewody odprowadzające gaz z kotła CO.