W jaki sposób przekonać menedżera restauracji, że design nie jest być nudny, a oryginalnie wyposażone wnętrze z pewnością przyciągnie gości

Teoretycznie każda cukiernia w centrum wojewódzkiego lub mniejszego miasta powinna świetnie działać i przynosić właścicielom spore utargi. Gdyby jednakże powyższe stwierdzenie zawsze było zasadne, to niektórzy właściciele restauracji nie dosyć, że nie zbankrutowaliby, to wręcz przeciwnie, zarobiliby majątek. Rynek kieruje się własnymi prawami, a to konsumenci decydują, w których pizzeriach chcą jadać kolacje.

gazetniki

Autor: DRB62
Źródło: http://www.flickr.com
Wydaje się, że głównym kryterium jest jakość przyrządzanych dań, ale pyszna pizza oraz aromatyczna kawa jeszcze nie zapewnią sukcesu. Doświadczony właściciel restauracji bardzo dobrze wie, że liczą się też rozsądne ceny oraz klimat danego miejsca, o którym decydują przede wszystkim przytulnie urządzone wnętrza.

Widzisz teraz bardzo interesujący artykuł, więc zapewne zaabsorbuje Cię też ten udostępniony (http://www.alena-firany.pl/blog/jak-dbac-o-firany-zakardowe-by-sluzyly-przez-lata) materiał – on również jest warty Twojego zainteresowania.

Żeby w lokalu nie wiało nudą, warto pomyśleć o nietuzinkowych dodatkach, w tym również tych designerskich. Dobrze dobrane elementy wyposażenia mają ogromne znaczenie dla rozwoju i popularności pizzerii – klienci w końcu przyjeżdżają w takie miejsca, aby podyskutować z znajomymi, uczcić jubileusz, a nawet się oświadczyć.

Dlatego zamiast wydawać oszczędności na tradycyjne sprzęty, lepiej kupić designerskie stoliki czy nieduże akcesoria, np. gazetniki albo stojaki na parasolki. A jeżeli któryś z zarządców restauracji uważa, że design jest nudny, to rzecz jasna myli się, a my zamierzamy to udowodnić. Jednym z najistotniejszych elementów wystroju wnętrza są lampy. Do knajpy pasują praktycznie wszystkie rodzaje oświetlenia: od dobrze każdemu znanych żyrandoli, po finezyjne lampki na bar. I pomimo tego że styl designerski najczęściej łączymy z geometrycznymi wzorami, co przecież nie do końca okazuje się prawdą, to producenci oświetlenia potrafią nas zbić z tropu.

Na przykład, lampy foscarini, które można teraz z łatwością zakupić w internecie, są dostępne tak w tym supernowoczesnym wzornictwie, jak i tym tradycyjnym. Jednakże wyraz designerski nie odnosi się tylko do tych łatwo zauważalnych sprzętów, jak lampki, krzesła czy inne meble. Ponieważ o pięknym wystroju decydują też, a czasem przede wszystkim, szczegóły, to tych niewielkich dodatków nie powinno zabraknąć i w restauracyjnych wnętrzach. Można więc postawić w kącie sali dwa gazetniki wiklinowe, a parapety udekorować kraciastymi poduchami w kształcie muffinek.