Bezpieczny plac zabaw, czyli o co zadbać, jeśli nasze szkraby mają bawić się spokojnie

Bezpieczny rozwój dziecka jest priorytetem stawianym sobie przez każdego rodzica. Jeżeli ty także masz pociechę, zapewne dbasz, by twojemu brzdącowi niczego nie zabrakło i aby nigdy nie był narażony na niebezpieczeństwo, zatem zakupujesz np. specjalne osłony na gniazdka elektryczne.

Identycznie jest z zabawą – niejednokrotnie decydujemy się na zabawki edukacyjne oraz staramy się chodzić z dzieckiem na plac zabaw, by uczyło się kontaktów z rówieśnikami oraz mogło przebywać na świeżym powietrzu. Jednak nie każdy plac zabaw gwarantuje bezpieczeństwo – jakim sposobem sprawdzić czy właśnie ten mieszczący się obok naszego domu realizuje określone standardy?
plac zabaw

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem starczy już pierwszy rzut oka – jeżeli wszędzie zauważasz śmieci, nie jedynie papierki, ale co gorsze – szkło, to powinna być pierwsza oraz ostatnia wizyta w tym miejscu. Jeżeli wszystko wydaje się być ok, zobacz czy przy wejściu wywieszony jest regulamin oraz dane kontaktowe do właściciela. Kolejnym ważnym elementem są nawierzchnie na plac zabaw, jakie mają dawać bezpieczeństwo nawet kiedy maluch spadnie z huśtawki (jaka nawierzchnia pod plac zabaw?). Szczególnie popularne nawierzchnie to syntetyczna guma, piasek, a także wiór drzewny.

Czy masz chęć przeczytać nowe teksty? Zatem namawiamy do wejścia w link – tam oczekuje na Ciebie autorska strona internetowa (https://www.eremit.pl/kamien-sciezkowy/).

Zwłaszcza niebezpieczną z kolei nawierzchnią jest beton. Trawa również nie jest idealna, ponieważ kiedy tylko będzie deszczowo, zamiast przyjemniej trawki będzie błoto, na jakim wyłącznie można się poślizgnąć. Poza tym należy sprawdzić wszystkie znajdujące się na placu zabaw sprzęty – nie mogą być zepsute, powyginane lub z rdzą. Czasem klej do drewna bądź do plastiku puszcza oraz może się okazać, że maluszek szybciej się skaleczy, aniżeli będzie się szczęśliwie bawić .

plac zabaw

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli na placu zabaw znajduje się piaskownica, piasek ma być czysty, nie mieć żadnych śmieci i robactwa. I na koniec zupełnie nie najmniej ważna kwestia, a całkowicie przeciwnie – plac zabaw ma być ogrodzony, aby nasze maluszki nie wybiegały poza jego teren w trakcie zabaw, ale nie jedynie. Ogrodzenie zabezpiecza również przed wejściem np. psów, które mogłyby zanieczyszczać piaskownicę.

Jeśli masz chęć zdobyć dodatkowe informacje na przedstawiany wątek, odkryj ponadto (http://www.miloapart.pl/apartamenty) inne nasze strony na podobny temat – one także są interesujące.

Plac zabaw to doskonałe miejsce dla maluszków, naturalnie jeśli jest bezpieczny. Dzieci mogą bawić się tutaj całymi dniami, by potem zmęczone, ale i szczęśliwe poszły spać od razu po wieczornej kąpieli oraz czytaniu. Dowiedz się więcej: