Nowoczesne i oryginalne dachy zielone i ich duża renoma

Dachy zielone są trochę rzadko napotykane, niemniej wygrywają sobie coraz większą popularność ze względu na swoją innowacyjność i nieszablonowy wygląd. Z pewnością więc warto przybliżyć sobie trochę ten rodzaj dachów. Na sam początek wskazane jest dowiedzieć się czym są dachy odwrócone, bo dach zielony jest jednym z ich typów.

Komfort mieszkania na poddaszu zależy od poziomu hałasu i temperatury

Autor: Röben
Źródło: Röben
Dachy odwrócone posiadają izolację przeciwwodną na dole systemu ze względu na użycie danego obiektu czy też zdobycie pewnych walorów estetycznych. Dach odwrócony cechuje się nie tylko ergonomicznością, lecz przede wszystkim dużą estetyką, są to ogromnie kreatywne i pomysłowo stworzone dachy. Jednym z najczęściej spotykanych typów dachu odwróconego jest właśnie dach zielony. Dachy zielone dają możność przyrządzenia na dachu terenu zielonego poprzez przykrycie izolacji wodoszczelnej ziemią. Na takim dachu zdołają znajdować się niewielkie rośliny lub krzewy ozdobne, i nawet wielkie, rosłe drzewa. Szans aranżacji i zaprojektowania takiego dachu jest faktycznie bardzo wiele. Takie dachy dają wielkie pole do popisu.

Może Cię zainteresować: MEGAStyro

Kominek na dachu

Autor: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Źródło: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Oczywiście stworzenie takiego dachu wymaga multum pracy i wiąże się ze znacznie większymi kosztami, ze względu na inną budowę dachu i jego wysoki ciężar konieczne jest jego uwzględnienie nie tylko podczas konstrukcji dachu, ale też w czasie konstrukcji całego budynku. Wobec tego dachy zielone często są dodatkowo wzmacniane przez przeróżne elementy – więcej informacji tutaj. Dodatkowo wypada dobrze zrealizować izolację wodoszczelną, wolno do tego używać takich materiałów jak choćby kliny styropianowe, pianki lub też izolacje mineralne. Wszystkie użyte materiały muszą być nie tylko trwałe oraz dobre, ale przede wszystkim niezłomne na wilgoć. Wskutek tego sporządzenie takiego dachu odwróconego (zielonego) powinno się powierzyć fachowej firmie budowlanej, jaka szczegółowo wykona nie tylko samą konstrukcję dachu, lecz też przystosuje do niego konstrukcję całego budynku.