Łazienka w hotelu – co przede wszystkim musi się w niej dzisiaj znaleźć, żeby goście byli faktycznie zadowoleni?

Wyjeżdżając na wakacje, szybką wycieczkę czy delegacje dużo osób zatrzymuje się w hotelach, które dziś starają się zaoferować swoim gościom faktycznie świetne warunki, gdyż znakomicie zdają sobie sprawę z tego, że konkurencja na współczesnym rynku jest niebezpieczna. Hotele oferują atrakcyjnie udekorowane pokoje, dostęp do bezprzewodowego Wi – Fi, możliwość korzystania z restauracji, pralni czy wsparcie w opiece nad dziećmi. Standardem dziś są pokoje z łazienkami. Łazienka to absolutnie jedno z najistotniejszych pomieszczeń, jakie przeważnie ocenia się pod względem czystości. Co powinno się w niej znaleźć, żeby goście czuli się dobrze?

Wyposażenie hoteli łazienka to na przykład czyste ręczniki, które powinny być wymieniane przez obsługę każdego dnia. To jeden z tych elementów, jakie są absolutną podstawą i ciężko sobie bez nich wyobrazić komfortowy pobyt w hotelu. Poza tym, w łazience muszą się znaleźć niezbędne środki higieniczne, czyli żel pod prysznic (kabiny prysznicowe Radaway) albo płyn do kąpieli oraz szampon. Przeważnie są one dziś oferowane w saszetkach lub mniejszych buteleczkach, których pojemność jest przystosowana do długości pobytu gości hotelowych. Zdarza się, że w łazienkach znaleźć można również wygodne kapcie kąpielowe, rzecz jasna jednorazowe, pięknie pachnące mydełka oraz szlafroki.

łazienka

Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO

Warto pamiętać, że docelowo rodzaj wyposażenia łazienek jest w istotnej mierze uzależniony od tego, jaki jest standard określonego hotelu. Im wyższy, tym artykułów łazienkowych będzie więcej – poznaj modne wyposażenie do łazienki w hotelu .
W łazienkach najczęściej można odszukać również profesjonalne suszarki przymocowane do ścian, jakie umożliwiają szybko wysuszyć włosy. Dla gości, którzy korzystają z takich urządzeń jest to bardzo duże uproszczenie, gdyż nie muszą ich brać ze sobą w podróż, a w związku z tym, zyskują trochę dodatkowego miejsca w swojej walizce.

Na rynku funkcjonują dziś specjalne firmy, jakie we własnej ofercie mają wyposażenie łazienkowe dla hoteli. Niektóre placówki w łazienkach gwarantują też plastikowe kubeczki konieczne podczas mycia zębów. Warto spytać o wyposażenie łazienki cristalstone wanny wolnostojące polski producent już na etapie wybierania noclegu.