Najważniejsze odmiany tak popularnych w ostatnim czasie fototapet, na jakich podkładach najlepiej jest je zamawiać

Tapety od bardzo dawna były chętnie używane w urządzaniu wnętrz wielu mieszkań i domów. W porównaniu z malowanymi ścianami mają dużo plusów, lecz wadą ich była niezbyt duża liczba wzorów. Lecz bardzo zmieniło się to wraz z rozpowszechnieniem jakiś czas temu fototapet, które szturmem się wdarły do współczesnej architektury i wszystko wskazuje na to, że długo tam zostaną. Fototapety robione są praktycznie analogicznie, jak klasyczne tapety, przy użyciu takich samych rodzajów podkładów, także sposób ich nakładania jest bardzo podobny.

fototapety

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Natomiast ich ogromną zaletą jest możliwość wydrukowania w zasadzie dowolnego motywu, który się spodoba i ozdobienie nim swoich ścian. Nowoczesne możliwości współczesnych fototapet pozwalają na druk każdego zdjęcia, istotne tylko jest, aby posiadało ono dobre parametry, żeby odpowiednio wyglądało. Poza tym można zdecydować się na fotografię pośród tysięcy możliwych do kupienia w banku zdjęć albo zwyczajnie zamówić jakiś ciekawy motyw.

Dziś kupując fototapety na wymiar wybrać można jeden z kilku różnych podkładów, na jakich są one wykonywane – polecane na Takie podkłady różnią się w pierwszej kolejności odpornością na wilgoć i wodę, a co za tym idzie, zastosowaniem i ceną.

fototapety

Autor: DA

Najtańszymi podkładami są wykonane z papieru, oprócz ceny nie posiadają one większych zalet. Są niezbyt wytrzymałe na działanie wilgoci, przez co zupełnie nie nadają się do łazienek i kuchni, a w pozostałych pomieszczeniach wymagają bardzo dokładnie wygładzonych powierzchni ścian, aby właściwie się prezentowały.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Więc czytaj to stylowe stoliki, co chcesz na kolejnej witrynie, którą z chęcią dla Ciebie przygotowaliśmy.

Znacznie korzystniejsze parametry mają podkłady z domieszką lateksu. Są one zrobione z odpowiedniego rodzaju papieru z dodatkiem lateksu, jaki przede wszystkim daje dużo lepszy obraz, a dodatkowo dzięki większej grubości bardzo dobrze niweluje wszystkie nierówności ścian. Najwyższą ligę stanowią tapety wykonane z winylu, ten właśnie materiał (meble tapicerowane sklep internetowy) jest nie tylko zupełnie odporny na wodę i wilgoć, ale dodatkowo zapewnia doskonałą jakość obrazu, tapety takie bez żadnego problemu mogą być używane we wszystkich pomieszczeniach.