Jaki garaż zbudować?

Mając swój dom oraz własną działkę, wielu z nas wie, że będzie mieć garaż do swego samochodu. Czemu? Albowiem nikt nie pragnie, by jego auto stało na zewnątrz, jeżeli ma miejsce na zbudowanie garażu.

Postój na zewnątrz to niestety skrobanie szyb każdej zimy, bądź wiosny, po chłodnym poranku, poza tym ogromniejsze ryzyko tego, że ktoś nasze auto ukradnie. Posiadanie swojego garażu ma także mnóstwo innych atutów, jednakże na tym skupiać się dzisiaj nie będziemy. Na rynku jest parę rodzajów garaży, jakie można pobudować na swojej działce, przykładowo garaż drewniany, blaszany bądź garaż z płyt warstwowych.
garaż z płyt warstwowych

Autor: Libet
Źródło: Libet
Garaż blaszany to zdecydowanie najprostsza i najtańsza konstrukcja. Dostępny w szeregu wymiarów, tak że każdy znajdzie stosowny dla siebie.

Ciekawisz się owym tematem? Czytaj więc dalej krążniki poliuretanowe o tym wątku w nowym tekście, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

W popularnych „blaszakach” parkuje się wszelkie typy wozów, nawet dostawcze. Blaszane garaże kosztują już od tysiąca złotych, dzięki temu każdego na taki garaż stać. Garaże blaszane są również bardzo proste w montażu – wystarczy je właściwie skręcić. Jednak garaż blaszany nie zapewnia nam izolacji przez ziąbem i jeśli wjedziemy mokrym czterokołowcem do niego, a na zewnątrz jest mróz, prawdopodobnie będziemy musieli oskrobywać szyby. Modułowy garaż jest w swojej konstrukcji trochę do garażu z blachy podobny, jednakże kosztuje o wiele więcej. Ceny takowych garaży zaczynają się od kilku tysięcy złotych.

Jednak są dużo lepsze, gwarantują niezłą izolację, albowiem ściany zrobione są ze specjalnej płyty złożonej z dwóch blach połączonych grubą izolacyjną warstwą. Do takowych garaży często instaluje się całą automatykę otwierania bramy wjazdowej.