Jakie szafki najlepiej sprawdzą się w łazience?

Remonty są wyjątkowo drogie, szczególnie gdy zamierzamy całkiem odmienić wnętrze. Na nadzwyczaj duże wydatki musimy być przygotowani, gdy chcemy odświeżyć łazienkę. Tutaj przydadzą się nowe płytki, armatura, a także meble, na jakie należy zwrócić dużą uwagę, jeśli chcemy, aby służyły nam przez dłuższy czas.

Łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko szafki do łazienki bezustannie wystawione są na znaczny poziom wilgotności i zmiany temperatury. Porozlewana woda oraz unosząca się para wodna sprawiają, iż na pewno nie możemy decydować się na niedrogie umeblowanie, jakie nie wytrzyma roku w dobrym stanie. Najistotniejsze są korpusy mebli, szczególnie narażone na kontakt z wodą. Muszą być zrobione z materiałów wilgocioodpornych, które będą mocne mimo ciężkich warunków, w jakich muszą stać.

Istotne jest też należyte zabezpieczenie tworzyw, które dodatkowo podnosi ich ochronę, na przykład przez nałożenie specjalnych lakierów, najlepiej 2-składnikowych lakierów poliuretanowych, zapewniających naprawdę znakomitą ochronę. W innym razie meble mogą się rozwarstwiać i pęcznieć, co psuje ich estetyczny wygląd oraz wzbudza w nas poczucie winy, iż daliśmy przekonać się na promocję. Poza kwestią jakości mebli znaczący jest również ich design (marka Antado). W każdym wnętrzu sprawdzają się eleganckie meble łazienkowe, nie tylko w neutralnych kolorach. Odważna kolorystyka doda łazience charakteru, lecz jeżeli cenimy stonowaną aranżację, możemy tylko ośmielić się na bardziej wyraziste dodatki. Meble powinny być też funkcjonalne, to znaczy mieć właściwą ilość półek i szuflad, aby zmieścić wszystkie kosmetyki oraz inne drobiazgi.

meble łazienkowe

Autor: Artvillano
Źródło: Artvillano
Jeżeli chcesz, aby twoja łazienka zawsze wyglądała czysto i gustownie, zdecyduj się na zamykane szafki, bez otwartych półek (więcej nowoczesnych aranżacji).

Czy zamieszczony tu tekst jest dla Ciebie intrygujący? Pragniesz zgłębić więcej informacji na podobny temat? Zatem idź tu i przeczytaj następny opis.

Dzięki temu wyeliminujesz niepotrzebny kurz oraz bałagan, którego trudno jest uniknąć, zwłaszcza gdy zaspaliśmy oraz spieszymy się rano do pracy. Warto też wybierać szafki na nóżkach, które pozwalają na wytarcie podłogi oraz zapobiegają zbieraniu się śmieci w kątach łazienki. Zachowanie czystości z niniejszymi meblami jest dużo prostsze. Jeżeli będziesz mieć na względzie scharakteryzowane zalecenia, twoja łazienka na pewno będzie ładnie i praktycznie urządzona. Pamiętaj, że najistotniejsza jest jakość, a wszystko bez wątpienia pójdzie jak należy i będziesz zadowolony z efektu, jaki uzyskałeś.