Prezes wspólnot osiedlowych we Wrocławiu

Na początku lat 90-tych, kiedy to Polska stała się krajem z obowiązującym wolnym rynkiem, nastały spore zmiany w gospodarce. Banki, koleje, sklepy – wszystko przechodziło na własność prywatną, nabywane przez biznesmenów oraz ich spółki.

Zmiana ta nie ominęła również sektora mieszkalnego. Kamienice, do tej pory kierowane przez ADM, były wykupowane przez mieszkańców oraz firmy prywatne.

Mimo takiego stanu rzeczy, wciąż nie każda kamienica, zwłaszcza wybudowana dziesiątki lat temu, nie jest komunalna wejdź na stronę. Jednak jeżeli chodzi o zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi Wrocław jest w ścisłej czołówce. Bowiem jak przystało na spore miasto, to tutaj właśnie chętnie przedsiębiorcy inwestują w budynki. Jeżeli chcesz kupić mieszkanie dla siebie z sektora wtórnego, lepiej sprawdź jaki jest statut prawny danej kamienicy. Gdyż w sytuacji, kiedy nadal jest ona zarządzana przez ADM, nie możesz raczej liczyć na bardziej dynamiczny rozwój inwestycji.
pusta hala magazynowa

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko w zabytkowych budowlach organizowane są remonty elewacji, na wniosek wspólnoty mieszkańców. Wtedy konieczne są nadzory budowlane Wrocław jako miasto wysyła wówczas specjalistę z urzędu, który będzie pilnować, żeby zabytkowe ornamenty zdobiące elewację były rekonstruowane należycie zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi z Wrocławia. To również dotyczy zwykłej wymiany okien. Nawet jeśli wspólnota da nam zielone światło na tą czynność, miejski konserwator musi być o tym poinformowany. Wówczas poinstruuje on na pewno, jaka wielkość oraz rodzaj okien – złap okazje na rolety integro -> www.oknagalio.pl/rolety/rolety-integro – są możliwe w przypadku tego budynku.

Jeśli zamierzasz nabyć mieszkanie we Wrocławiu i ciekawią cie tylko starsze kamienice, upewnij się, że znajdują się one pod zarządem wspólnoty a nie gminy – wówczas możesz liczyć na lepsze warunki korzystania z lokalu. Jednak pamiętaj, jeśli budynek jest zabytkowy, poszczególna zmiana dotycząca jego zewnętrznej strony lub korytarza, musi być ustalana z konserwatorem.