Meblujemy pokoik dla malucha. Jakie łóżko wybrać?

Umeblowanie pokoiku dla dzieci tak, aby był wygodny a jednocześnie przyjazny to duże zadanie, szczególnie że pokoje w blokach bywają trudne do zagospodarowania. Jakie sposoby można zastosować, by sprawić, że pokój wyda się optycznie większy i przestronniejszy? Co się lepiej sprawdza – łóżka pojedyncze czy piętrowe? Czy wykorzystamy wszystkie możliwości, jakie dają łóżka drewniane z szufladą?

pokój dziecka

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy meblujemy pokoik dla jednego szkraba, do którego nie trzeba już wstawać w nocy i które da radę wdrapać się do łóżeczka po drabince, możemy zdecydować się na taką kombinację – łóżko na górze i blat na dole (łóżeczka drewniane z szufladą Marszałek). Zaoszczędzoną przestrzeń można zagospodarować ustawiając szafę na ubrania, niższą komodę na maskotki i regał na zabawki i książki. Jeśli w poszukiwaniu łóżka dla dziecka zawędrujemy do popularnych sklepów z meblami, znajdziemy mnóstwo zestawów, jakie można w dowolny sposób modyfikować. Można zrezygnować z szafy po sam sufit na korzyść dwóch komód z szufladami. Będą pakowne i wygodne, każde dziecko będzie potrafiło samodzielnie wkładać i wkładać swoje ubranka.

Zastanawiasz się, jaki inny serwis omawia równie przydatne treści? Kliknij oraz zerknij na witrynę, do której link jest tutaj!

Przy maluchu pomocne mogą być też kufry albo pojemniki na zabawki. Zapomnijmy o zabawkach i misiach równo ułożonych na regałach – najszybciej porządek można zaprowadzić wrzucając wszystko do skrzyni. Przy dwóch maluchach całkiem sporo miejsca pomoże zaoszczędzić łóżko piętrowe, jakie możemy kupić zamiast umieszczać dwa łóżka pojedyncze (zobacz więcej na Ale przy łóżku piętrowym trzeba rozstrzygać kłótnie – kto śpi niżej, a które na górze.

łóżko piętrowe

Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy wybieramy 2 osobne łóżeczka, łóżka drewniane z szufladą na kołdry (kołdry puchowe) i poduszki świetnie się sprawdzą. A gdy w pokoju jest jeszcze miejsce na ustawienie małej sofy, łóżka dla dziecka czy też dzieci nie muszą się składać w ciągu dnia i możemy je jedynie zaścielić, a pojemnik wykorzystać do innych celów, tak jak na przykład tutaj: . Łóżka drewniane z szufladą czasem są tak skonstruowane, że ta szuflada także jest łóżkiem. Powstają wówczas dwa sąsiedzkie łóżeczka, lecz składające się tak, iż podczas dnia być jednym. Przy oszczędzaniu miejsca każdy centymetr odgrywa ważną rolę.