Optyczne manipulacje metrażem domowego wnętrza

Nasze oczy często płatają nam figle. Warto jednak zauważyć, że zdarza się, że niedoskonałość wzroku da się użyć na plus. Projektanci wnętrz znają odpowiednie sztuczki.

Salon w nowoczesnym stylu

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com
Jedne wnętrza są ogromne, kolejne skromne. Nie oznacza to jednak, iż w małym pokoju za każdym razem odczujemy brak przestrzeni, a w ogromnym jej nadmiar. Ba, dobrze zaaranżowane wnętrze sprawi, że niewielki pokój wyda się znacznie większy, a duży wyda się mniejszy. Jakich trików można użyć, żeby zmanipulować umysł? Dowiesz się zaglądając na podpowie jak optycznie powiększyć domowe wnętrza).

Przede wszystkim dobrze jest pamiętać o odpowiedniej liczbie elementów w wnętrzu. Niewielkie metraże nie są odpowiednie do ustawiania dużej ilości elementów. Szybko możemy w taki sposób przeładować pomieszczenie i wzbudzić poczucie ciasnoty. Praktyczne okażą się tu meble wyposażone w dodatkowe wnęki oraz szuflady. Dzięki temu bez problemu zmieścimy wszystkie elementów na skromnej przestrzeni.

Nowoczesny wystrój salonu

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejny sposób to stawianie zwierciadeł. Duże zwierciadło w sypialni czy przedpokoju może sprawić, że pomieszczenie wyda się o wiele większe.

Ogromne znaczenie ma także wybór barw. Jaśniejsze barwy są w stanie istotnie optycznie powiększyć pokój, natomiast ciemne barwy bardzo go zmniejszą. W skromnym salonie czy przedpokoju lepiej wykorzystywać wobec tego jasne ubarwienie. Jeżeli chcemy „zwiększyć” przestrzeń, pomocne będą też paski ułożone poziomo.

Tak samo jak w przypadku ozdób i innych elementów wyposażenia, wybierając barwy musimy pamiętać o umiarze. Za duża liczba kolorów zaowocuje chaosem, a to istotnie zmniejsza pokój.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę u źródła odnoszące się do archiwum analogicznych artykułów. Są one zamieszczone na innym tego typu portalu – sprawdź je!

Warto wybrać maksimum trzy barwy.