Jak zaaranżować niezbyt duży salon? O jakich rzeczach nie zapominać, jakie techniki zastosować?

Mieszkanie w bloku stale kojarzy się z małymi, ciężkimi do zagospodarowania przestrzeniami. Jednak, tak nie jest zawsze, bo jak poruszymy trochę własną wyobraźnię, by odmienić nasze niewielkie lokum w bardziej przestronne oraz interesujące wnętrza. Będą sprzyjać temu również trendy, które propagują przestrzeń otwartą, ale także sam rynek nieruchomości oferujący zoptymalizowane pod kątem wykorzystania mieszkania.

łóżko z wezgłowiem

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

Gwarantują w związku z tym, że przestrzeń dzienna zostaje całkowicie zintegrowana. Rozwiązania te dają możliwość by nawet w najbardziej skromnym lokum cieszyć się wolną przestrzenią. Jak tylko odpowiednio ją zaaranżujemy, to rezultaty przerosną nawet najbardziej śmiałe założenia. Najlepiej zacząć od ścian. Ich odcień z pewnością wpłynie na wizualny odbiór tej przestrzeni dziennej. W mieszkaniach, tym bardziej takich o niewielkim metrażu rekomendowana jest jasna kolorystyka, jaka optycznie powiększa przestrzeń (pufy tapicerowane ). Biele, beże, a także całkiem modne szarości sprawdzą się w tej roli doskonałe. Gdy jednakże preferujemy bardziej intensywne kolory, to zdecydujmy się na wyeksponowanie ich na jednej ze ścian. Do tego typu dekoracji można użyć naturalnych materiałów, to znaczy może to być kamień lub cegła. Dodatkowym pomocnym trikiem, jaki wizualnie powiększa przestrzeń jest jasna tapeta o połyskliwym wykończeniu. Idealnie odbija ona światło, dobra będzie także fototapeta z motywem wizualnie powiększająca. Na pewno zrezygnować trzeba z meblościanki.

poduszki

Źródło: pixabay.com

Dobrze jest zastąpić ją modułowymi meblami skrzyniowym w modnej bieli lub też jasnym drewnie. Kiedy kupimy dwie, trzy bryły z tej kolekcji możemy być pewni, iż nie zapełnimy niepotrzebnie przestrzeni naszego mieszkania, natomiast gdy nie starczy nam przestrzeni na trzymanie naszych rzeczy zawsze jesteśmy w stanie dokupić dodatkowy segment. W taki sam sposób nie będą zajmować miejsca pufy pikowane, jaki są teraz w modzie i bardzo komfortowo się na nich siedzi.http://stargres.pl/katalog/pl/produkty/plytki-podlogowe-drewnopodobne płytki imitujące drewno, Zawsze tego typu pufy jak na przykład: świetnie się prezentują w każdym pomieszczeniu, ale szczególnie w niewielkich stanowią idealne uzupełnienie. W dużych salonach bowiem mogą stać się trochę “zakryte” przez duże sprzęty i zbyt dużą przestrzeń.