Budowa własnego domku czy zakup mieszkania z pierwszej ręki – o czym należy pomyśleć?

Mieszkania w blokach albo domy jednorodzinne wyrastają na przedmieściach w ekspresowym tempie. Kiedy jesteśmy zdecydowani na zakup mieszkania w nowym budownictwie albo domku wolnostojącego wg sporządzonego planu, mnóstwo rzeczy można uzgodnić z pośrednikiem nieco wcześniej. Co dobrze jest ustalić zanim podejmiemy decyzję?

odkurzacz beam

Autor: Elektrolux
Źródło: http://www.doman.com.pl

Z pewnością bardzo istotny jest termin oddania lokalu. W umowie, jaką podpisujemy, z pewnością musi znaleźć się zapis informujący o tym, iż każde opóźnienie w wydaniu mieszkania będzie obciążone karą umowną. Druga kwestia – standardy wykończenia mieszkania. Deweloper i kupujący muszą konkretnie opisać, jaki standard ustalają, a podczas odbioru lokalu mieszkalnego kupujący musi dokładnie skontrolować (najlepiej z osobą znająca się na remontowaniu lokali pod klucz), czy wszystko jest zgodne z założeniami z umowy. Jest to ważne, ponieważ w tym momencie kupujący powinien przemyśleć kilka spraw związanych przykładowo ze sprzętami domowymi (rozmieszczenie kontaktów), oraz podświetlenia obniżonego fragmentu sufitu LED-y. Kiedy mamy plan, iż będziemy montować centralny odkurzacz, niektóre jego elementy powinny by zamontowane w ścianach, co koniecznie trzeba zgłosić pośrednikowi, który musi o tym zawiadomić firmę remontowo-budowlaną.

Tym sposobem oszczędzamy czas i pieniądze na kolejnych etapach urządzania mieszkanka i centralny odkurzacze centralne szczecin mamy już zrobiony w momencie odbierania mieszkania.

Fascynuje Cię ten temat? To odsyłam tam (http://urbanski.pl/mieszkania-5-pokojowe), ponieważ znajdziesz tam masę ciekawych treści w tej dziedzinie.

Podobnie przy ogrzewaniu podłogowym w łazience i kuchni – elementy instalacji do tego rodzaju ogrzewania układane są na specjalistycznej wylewce, ale jeszcze pod kafelkami – więcej informacji o odkurzaczach centralnych. Część pośredników pozwala samodzielnie rozplanować układ pomieszczeń jeszcze w trakcie projektowania lokalu. Dobrze jest przemyśleć, szczególnie teraz, gdy panuje moda na salony łączone z jadalnią.

Nowoczesne osiedla rosnące na peryferiach mają sporo zalet, ale tworzone są dla mieszkańców zmotoryzowanych, dla których nie stanowi problemu dojazd do centrum miasta, do pracy, kawiarni, szkoły. Ale często atutem tych miejsc jest względny spokój, przyjazne sąsiedztwo i poziom oferowanych mieszkań.