O czym należy pamiętać podczas urządzania kuchni w swoim domu, jak najlepiej dobrać poszczególne elementy wykończeniowe.

Planując wykończenie swojej kuchni należy zwrócić uwagę na sporo różnych rzeczy. Tak naprawdę wykończenie tego miejsca w taki sposób, aby było ono praktyczne a równocześnie funkcjonalne do łatwych nie należy, zwłaszcza jeżeli nie ma ono dużych gabarytów. Przede wszystkim należy zacząć od zastanowienia się, co będzie na podłogach oraz ścianach, bo bez tego elementu nie można ruszyć z dalszymi pracami.

zlew w kuchni

Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com

Z powodu tego, że kuchnia to pomieszczenie, w którym korzysta się z wody, to najbardziej praktyczne będą podłogi (Pryczynicz – producent parkietów) z jakiegoś wodoodpornego materiału. Klienci wybierają przeważnie najróżniejsze płytki kuchenne podłogowe, w droższej opcji będzie to na przykład podłoga z odpowiedniego gatunku drewna, a w tańszej linoleum – zobacz: cermiaczne płytki kuchenne. Jeśli będzie chodzić o ściany, to tutaj najczęściej spotykanym wyjściem jest położenie płytek w miejscu, w którym znajduje się zlewozmywak. Nie ma też żadnych problemów, aby położyć kafelki na wszystkich ścianach, jeżeli się je umiejętnie skomponuje z meblami, to całość będzie naprawdę ładnie wyglądała. Zupełnie inną, co bynajmniej nie oznacza że prostszą rzeczą jest wybór mebli i wszystkich koniecznych dodatków. Jeśli chodzi o same meble, to ich wybór jest naprawdę spory. Można zdecydować się na gotowy komplet, kupiony w jednym z salonów meblowych, ale także na zrobienie wszystkiego na zamówienie, przez jakiś zakład stolarski. Wybierając meble przede wszystkim trzeba się skupić na tym, żeby były one praktyczne i funkcjonalne, zwłaszcza w niewielkich kuchniach jest ważne, żeby wszystko co niezbędne schowało się w szafkach.

kuchnia

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście zewnętrzny wygląd także jest ważny, na szczęście kilkaset rodzajów materiałów tylko na szafki i kilka razy więcej frontów sprawiają, że będzie w czym wybierać.

Czy zaciekawił Cię nasz wpis? Jeśli tak, to idź dalej zasłony elektryczne i przejrzyj tam kolejne frapujące wpisy. Nie zwlekaj!

Na zakończenie należy pomyśleć o wszystkich dodatkach, które co prawda nie będą się rzucać w oczy, lecz dobrze dobrane potrafią bardzo ciekawie ożywić wszystko. Przykładowo oryginalne, ciekawe baterie zlewozmywakowe sprawią, że kuchnia prezentować się będzie nowocześnie i elegancko, analogicznie będzie na przykład z lampami czy pozostałymi elementami wyposażenia – franke baterie zlewozmywakowe.