Odlewnictwo, branża jaka jest dookoła nas

Zastanawiasz się nad ogrodzeniem posiadłości? Nie wiesz który materiał sprawdzi się najlepiej?
Drewno, choć urodziwe co parę lat potrzebuje konserwacji. Jest mało odporne na warunki atmosferyczne a także uszkodzenia czy zadrapania.

odlewy

Autor: Kirt Edblom
Źródło: http://www.flickr.com

Ogrodzenie betonowe choć wytrzymałe, może spowodować, iż będziemy czuli się odseparowani od reszty świata.

Może odpowiednie będzie odlewane? Dzięki delikatnym wzorom nie przytłoczy posesji a jednocześnie jest, funkcjonalne i posłuży nam na długie lata. Dekoracyjność i czar ogrodzeń kutych daje wyśmienite połączenie. Wykonywane na zamówienie, dopasowane do projektu na który się zdecydowaliśmy, nadają działce i domowi własny styl – porównaj żeliwo. Takie ogrodzenie kute podnosi wartość nieruchomości, jest nietuzinkowe, oryginalne, z racji iż przeważnie zrobione na zamówienie. Poza tym kute elementy są piękne – czasami przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Oprócz walorów typowo dekoracyjnych oraz estetycznych (koszyczki, rozetki, elementy itp.), warto zwrócić uwagę na funkcjonalność takiego ogrodzenia i jego niezniszczalność. Żeliwo jest trwałe, nietrudne w konserwacji i odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych (wysokie temperatury, promieniowanie UV, deszcze czy wilgoć).

Takie ogrodzenie tworzy też dobrą blokadę przed intruzami – pręty – najniższa cena na pręty zbrojeniowe żebrowane- kontynuuj – zakończone ostrymi grotami szybko zniechęcają nieproszonych gości. Jest na tyle mocne, by zapewnić bezpieczeństwo, ale jednocześnie na tyle „ażurowe”, by zapewnić pogląd na to, co się dzieje poza posesją. Niedaleko naszego miejsca zamieszkania zapewne mieści się odlewnia żeliwa, której [asortyment wyrobów sprosta naszym wymaganiom.

Obecnie, odlewnie mają udział w wielu innych branżach. Głównie w motoryzacji, która jest konsumentem ponad połowy światowej produkcji wyrobów. Jest również dostawcą podzespołów dla przemysłu (żywice na modele odlewnicze) maszyn górniczych, urządzeń i maszyn dla surowców mineralnych, maszyn budowlanych, energetyki i wielu innych. Należy zaznaczyć, że pod względem jakości i technologii produkcji, polskie firmy nie odstają od firm zagranicznych. Inwestując w innowacyjne rozwiązania zmniejszają dystans, jaki dzieli je od światowej czołówki – Chin i USA.