Na jakie rzeczy zwrócić uwagę kupując odpowiednią bramę garażową? Jakie cechy są najważniejsze?

Bramy do garażu to bardzo szeroki wybór, gdzie można zaobserwować różne konstrukcje, wyposażenie techniczne, a także sposób otwierania oraz zamykania. Jeszcze dobrych parę lat wstecz najbardziej popularne były bramy ręcznie obsługiwane z rozwieranymi częściami. Posiadały tak zwane “stopki”, które zapobiegały niespodziewanemu ruchowi skrzydeł za sprawą wiatru. Zamykane oczywiście były dużą kłódką, osłonięta była przyspawanym pierścieniem z rur, by zniechęcić złodzieja.

Teraz to już przeżytek, bo bramy – sprawdź ofertę – garażowe to ogromny wybór towaru, wszyscy są w stanie kupić coś pasującego do garażu. Wybór jest jednak tak duży, że musimy wiedzieć o paru rzeczach. Co ważne, brama nie może sprawiać trudności przy otwieraniu i zamykaniu, nie może także stwarzać zagrożenia dla jej użytkowników, musi być bezpiecznym zamykaniem – sprawdź bramy garażowe. Nowoczesna brama do garażu to maszyna, jaka otwierając się i zamykając, nie może być niebezpieczeństwem dla ludzi i pojazdów.

brama

Autor: Nice
Źródło: Nice

Wykorzystywane napędy elektryczne, które posiadają bramy garażowe, mogą spowodować zagrożenie uderzeniem lub przygnieceniem przez krawędź skrzydła podczas poruszania się. Z tego powodu bramy są poddawane badaniom, aby zobaczyć, czy spełniają wymagania bezpieczeństwa ich używania, jak również funkcjonalności. Najpopularniejszymi rodzajami bram(polecamy ogrodzenia wrocław) garażowych są te ze skrzydłem segmentowym i bramy ze skrzydłem uchylnym. Pierwszy, jak i drugi typ to bramy z pionowym kierunkiem otwierania – producent bram garażowych – sprawdź ciekawą ofertę . To konstrukcje, które nie potrzebują miejsca przed wjazdem do garażu lub wymagają jej niezbyt wiele porównując do klasycznych bram oraz wrót rozwieranych.

Dość wyjątkowo, najczęściej w garażach domów wielorodzinnych, wykorzystywane są bramy ze skrzydłem zwijanym. Wymagania dla bram oraz sposoby ich badań możemy znaleźć w normach. Najważniejszą jest zharmonizowana norma wyrobu PN-EN 13241-1, a także spełniająca dyrektywy UE numer 89/106/WE. Regulacja taka wymienia cały szereg niezbędnych badań do uzyskania znaku CE, takie badania muszą zostać wykonane w laboratorium, które posiada status europejskiej jednostki notyfikowanej. Taki producent bram garażowych musi o tym wiedzieć.