Jaki kupić generator prądu? Jaki będzie idealny dla naszych potrzeb?

Gdy mamy swój dom jednorodzinny albo choć domek letniskowy, to musimy liczyć się z tym, że czasem braknie w nim zasilania. Dobrze jest więc przemyśleć zakup niewielkiego generatora prądu. Na co trzeba zwrócić uwagę przed zakupem?

przemysłowy agregat prądotwórczy
Nim kupimy generator prądu, powinniśmy odpowiedzieć sobie na konkretne pytania. Po pierwsze czy nasz agregat prądotwórczy powinien być jednofazowy czy trójfazowy? To istotne, jakie sprzęty chcielibyśmy nim zasilać. Jaki chcemy by był rodzaj odbieranej mocy? Odbiorniki prądu można podzielić wedle rodzaju odbieranej mocy – na odbiorniki rezystancyjne, to znaczy jest to sprzęt AGD i RTV, lecz również oświetlenie i ogrzewanie elektryczne, na odbiornik indukcyjne, czyli silniki elektryczne oraz elektronarzędzia. Są też odbiorniki nieliniowe, jak sprzęt komputerowy ja i falowniki. Pomyśleć należy, jak dużej mocy potrzebujemy.

Najłatwiej się tego dowiedzieć w momencie zsumowania wszystkich odbiorników prądu, które chcielibyśmy zasilać z agregatu prądotwórczego. Siła agregatu powinna być większa aniżeli moc pobierana przez odbiorniki prądu. To o jak wiele ma być większa moc agregatu od mocy pobieranej przez urządzenia jest zależne od typu zasilanych urządzeń. W celu realnego doboru mocy agregatu najlepiej jest zapytać dostawcę sprzętu, jak również zapoznać się z instrukcją techniczną agregatu. Trzeba również się zastanowić, czy nasze urządzenia potrzebują stabilizacji prądu. Gdy agregat przeznaczony jest do zasilenia urządzeń elektronicznych, jakie charakteryzują się dość wysokim stopniem czułości, to dobrym rozwiązaniem okaże się wybór takiego urządzenia, które posiadać będzie stabilizator napięcia AVR.

Opisywany temat Cię zaciekawił? Więc odkryj witrynę, ponieważ znajdziesz tam interesujące dane, omawiające to zagadnienie.

Warto również pomyśleć and tym, które paliwo sprawdzi się dla takiego agregatu prądotwórczego. Potrzebne informacje odnajdziesz tutaj sprawdź moje źródło.

W ofercie są takie, jakie są zasilane silnikami benzynowymi dwu- oraz czterosuwowymi, jak również silnikami diesla. Silniki Diesel wymagają szczególnej troski w podczas bardzo niskich temperatur, lecz paliwo do takich silników jest na pewno bezpieczniejsze w przechowywaniu. Dobrze jest także spojrzeć na podane przez producenta zużycie paliwa. Wielu podaje zużycie paliwa przy mniej więcej 75% mocy, ale jak wykorzystujemy agregat o mocy 100%, to zużycie| paliwa będzie na pewno wyższe. Takie agregaty jednocześnie najlepiej nabywać w autoryzowanych punktach, jak agregaty prądotwórcze Wrocław, ponieważ przez to możemy liczyć na fachową pomoc oraz poradę.