Fototapety w aranżacji wnętrz. Sugestia zmiany na elegancki i modny wystrój niewielkim kosztem.

Jeżeli ktoś na hasło fototapeta wyobraża sobie kiepskiej jakości zdjęcie pokazujące plażę, a tuż obok meblościankę, to mamy dla niego wiadomość – lata 80-te dwudziestego wieku już dawno się skończyły! A bez żartów – fototapety są świetnym i trendy czynnikiem wyposażenia wnętrza. Naturalnie obecnie mamy do czynienia z o wiele lepszą jakością niż dawniej – nie ulegają łatwemu rozdarciu, narożniki się nie wywijają. Nie mniej istotna jest także jakość zdjęcia i jego piękna kolorystyka. Jak wybrać fototapetę, jeżeli już postanowimy w którym pomieszczeniu będzie?

fototapeta z widokiem gór

Autor: Matt Ming
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze powinniśmy postanowić, na której ścianie chcemy ją nakleić. Nie ma przy tym kłopotu, jeżeli chodzi o wielkość powierzchni, ponieważ zawsze możemy zamówić ją na potrzebny wymiar. A teraz zadanie bardziej skomplikowane – co ma na niej być? Inspiracje dostępne są oczywiście w sieci i na stronach sprzedawców, np: .

Sprawdź autorski serwis (https://www.marmex.pl/lozeczka-dzieciece/)! Tam oczekuje na Ciebie nowa fantastyczna dawka najlepszych wpisów na powyższy temat. Nie pożałujesz!

Budowle, przyroda, malarstwo, zwierzaki, morze czy jednak góry? Obraz, jaki uspokoi cię po całym dniu w pracy, a może zdjęcie wielkiego miasta, dzięki któremu nabierzesz ochoty na nocne wyjście? Bardzo na czasie i fantastyczne są zdjęcia – motywatory – z inspirującymi napisami – to dla tych, którzy wiecznie nie pamiętają, co w ich życiu powinno być ważne. Fototapeta powinna ma się rozumieć harmonizować z resztą naszego wystroju. A może macie ochotę na większe modyfikacje? Fototapeta może stanowić dodatkowo inspiracje do udekorowania całego pokoju. Obraz może dyktować kolorystykę, a także styl innych elementów. Możemy na przykład zdecydować się na zdjęcie paryskiej ulicy, a później do tego dołożyć zaprojektowane zgodnie z francuskim stylem krzesła i stolik – co powiecie na to, żeby codziennie popijać kawę i czuć się nieomal jak mieszkaniec stolicy Francji?

fototapeta w kwiaty

Autor: demural.co.uk
Źródło: demural.co.uk

Fototapeta z obrazem morza może stanowić inspiracje do urządzenia pokoju w stylu marynistycznym, a ta ze zdjęciem lasu – do zdecydowania się na styl eko, jest też wiele innych opcji: A gdyby paleta barw na obrazie z pięknymi kwiatami została potem powtórzona na ścianach i tkaninach umieszczonych w pomieszczeniu? Fototapeta będzie również fajnym rozwiązaniem w lokalach – w tym wypadku dodatkowo może nam pomóc w budowaniu całego wnętrza. Z rad praktycznych – przy użyciu fototapety w miejscach publicznych – sklepach, restauracjach, pubach, a także w kuchni lub łazience warto zdecydować się na laminowanie wydruku specjalną folią, jaka zabezpiecza go przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wilgotnością. Mamy nadzieję, iż przekonaliśmy was do zastosowania tego rodzaju pomysłu w urządzaniu wnętrz.