Czym jest oranżeria? Sposoby na upiększenie Twojego mieszkania. Kilka informacji

Ogrody zimowe stanowią coś w rodzaju nadzwyczaj dużych ganków z tą różnicą, iż są one ogrzewane i ozdobne, toteż umożliwiają siedzenie w nich o każdej porze roku. Sama nazwa ogrody zimowe wskazuje na to, że można odprężać się w nich gdy nadejdą zimowe mrozy i cieszyć się widokiem rozciągającym się za dużymi oknami, czasami zajmującymi całą powierzchnię i pełniącymi rolę ścian.

odbitka - dom

Autor: Simon Samtleben
Źródło: http://www.flickr.com

Zatem niedaleko takich ogrodów zasadzane są choinki oraz krzewy ozdobne, jakie nadzwyczaj pięknie prezentują się przyprószone śniegiem oraz można na nich powiesić lampki choinkowe zanim będą świeta Bożego Narodzenia. W takich ogrodach możemy również odpoczywać w okresie lata, gdyż są one dobrze wentylowane, a w dodatku można wyposażyć je we wiatraki o rozmaitych wielkościach. Dzięki temu można w swoim ogrodzie czuć się tak, jakbyśmy przebywali na wakacjach w jakimś ciepłym kraju.

Ogrody zimowe świetnie prezentują się na większych działkach, gdyż wtedy mogą zajmować sporo miejsca i są otoczone ogromną ilością zieleni oraz różnorakimi kwiatkami. Zatem dobrze w momencie wyboru działki pod budowę domu mieć na uwadze fakt czy zechcemy wybudować przy nim także ogród zimowy. Kolor ścian oraz elewacji ogrodu zimowego zostaną przypasowane do koloru elewacji całego domu. Zwykle będzie on miał tak zwyczajnie białą lub brązową elewację, przypominającą kolor drewna, gdyż niniejsze kolory wydają się być niebywale eleganckie. Większe okna – czytaj w serwisie – umieszczone w ogrodzie zimowym będą służyły temu, aby był on odpowiednio oświetlony i nagrzewany słońcem. Potęgują one również wymiar estetyczny niniejszego ogrodu, ponieważ umożliwiają to, aby można było podziwiać krzewy zasadzone wokół niniejszego ogrodu w całej ich okazałości. Oranżerie ogrzewane są na ogół przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego, czasem zamieszczane są w nich również tradycyjne kaloryfery, tym samym nawet zimą jest w nich ciepło oraz miło – źródło.

Na podłodze ustawiane są stoliki i krzesełka, a także narożniki, na których mogą siadać wszyscy domownicy oraz wspólnie zjadać różnorodne posiłki. W takich ogrodach nie będzie można raczej spędzać całych nocy w czasie zimy, lecz będzie można w nich przez kilka godzin oglądać telewizję i słuchać radia.

Sprawdź też: