odbieraków prądu

Odmienna nazwa odbieraka prądu to pantograf. Powszechnieprzyjęta definicja objaśnia, że odbieraki prądu to częścimaszynyalbosprzętu zasilanego z zewnątrz energią elektryczną.

Odbierak prądu synchronizuje się z przewodem zobacz (zweryfikuj u źródła) jezdnym albo szyną prądową. Mianowicie – sprzęt służy po prostu do odbierania prądu, którywykorzystywany jest do pracy rozwojowej całego urządzenia.
Odbieraki prądu stosowane są na dachach lokomotywy elektrycznej, tramwaju czy elektrycznego zespołu trakcyjnego. Wedle innej definicji odbieraki prądu to urządzeniawykorzystywane do ruchomego zespolenia stykowego sieci trakcyjnej z elektrycznym układemnaczelnym pojazdu trakcyjnego. Co tak właściwieokreślasłowo ‘trakcja’? Trakcja to rodzaj zasilania pojazdu szynowego.

Czy publikowany temat okazał się dla Ciebie fascynujący? To bardzo dobrze, gdyż gdy wejdziesz tu, odnajdziesz pożyteczne informacje, które Cię z pewnością zaintrygują.

Urządzenia tego typuposuwają się po szynach użytkując wewnętrzny układ napędowy. Pojazd kolejowy porusza się na kołach lub poduszce magnetycznej – bonusy. Dlatego za pojazd kolejowy należy uznać zarówno pociąg, jak i tRAMwaj, metro czy kolej przemysłową. Pośródpojazdów szynowych możnawyszczególnić pojazdy trakcyjne poruszające się za pomocą własnegonapędu.

zdjęcie weselne

Autor: JULIAN MASON
Źródło: http://www.flickr.com
możliwości

Autor: Joe Martin
Źródło: http://www.flickr.com
Wymienia się odbieraki górne oraz odbieraki dolne. Odbieraki górne współpracują z siecią trakcyjną, tymczasem dolne odpowiednikiściągają energię z tak zwanej trzeciej szyny prądowej, jaka prowadzona jest do nich równolegle.

Żeby pobierakuruchomił pojazd trakcyjny, trzeba go dźwignąć do lokalizacji roboczej. Należywięcdoprowadzić do styku z przewodem jezdnym. Użyteczne odbieraki prądu będą działaćsprawnie z wykorzystaniem sprężonego powietrza.