Uządzenia świetlne w niekorzystnych warunkach

Oświetlanie wydarzeń odbywających się w plenerze od zawsze sprawiało sposo kłopotów – zróżnicowane warunki atmosferyczne wymuszają na organizatorach używanie szczególnych środków ostrożności w czasie pracy z elektrycznością. Ciągłe oświetlanie ogródków piwnych jest również ryzykowne, jeśli robi się to standardowo – niezwykle łatwo o zwarcie instalacji elektrycznej i tym samym zaprószenie ognia. Do niedawna oświetlanie pływalni też nie należało do prostych czynności, głównie ze względu na możliwość przebicia prądu do wody w basenie twarza ogromne zagrożenie dla korzystających. Producenci oświetlenia z myślą o tego typu odbiorcach stworzyli szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych będących nie tylko ogromnie bezpiecznymi, ale również tanimi w użytkowaniu.

led

Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com
Proste pomysłyZa każdym razem największym problemem jest napięcie i natężenie prądu, jakiego wymaga urządzenie oświetleniowe.

Nie zwlekaj! Jeśli zaintrygowały Cię zamieszczone tu notatki, to czytaj informacje, który przygotowaliśmy dla Ciebie w tym linku. W nim znajdziesz więcej szczegółów.

Dlatego też znacznym przełomem w oświetlaniu rozmaitych miejsc było wynalezienie technologii LED. Oparta jest ona na prostych diodach, które nie mają dużych wymagań prądowych, nie stwarzają ryzyka w użyciu i bardzo energooszczędne. Diody takie mogą działać prawie niezależnie od pogody – od gorąca po mróz przy praktycznie wszystkich poziomach wilgotności.

Czy zaintrygował Cię artykuł? Tak? To wyrywamy się z wiadomością, że zrobiliśmy dla Ciebie darmowe wejście (https://www.convi.pl/) do kolejnych postów pod podanym linkiem.

Stało się to wykonalne dzięki specyficznej konstrukcji diody LED, która jest wręcz przerażająco prostym rozwiązaniem technologicznym, których jedyne ograniczenie stanowi niska moc. Oświetlenie stosujące tę technologię składa się więc zazwyczaj z dużej liczby diod pracujących równocześnie.

Zasilanie nie zawsze jest kłopotliweProblemy występujące przy typowych sposobach oświetlenia zredukowano w prosty sposób – przez zredukowanie poboru prądu urządzeń funkcjonujących w technologii LED, umożliwiono produkcję bardziej bezpiecznych zasilaczy. Zasilacz LED jest więc bezpieczniejszy, bo nie musi działać w niekorzystnych pod względem prądowym warunkach (zobacz zasilacze led od Tego rodzaju zasilacze mają dużą sprawność, co znaczy, że tylko niewielka część energii elektrycznej dostarczanej do urządzenia jest tracona. Wiąże się to z nieznaczną emisją ciepła, oraz co za tym idzie, możliwością stworzenia wodoodpornych zasilaczy tego rodzaju. W prosty sposób stworzono więc technologię, która dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną jest bardzo bezpieczna.