Szekle i obejmy zaciskowe – czym są a także jak je wykorzystać?

Jeżeli potrzebujesz akcesoriów do związywania kabli albo lin, powinieneś brać pod uwagę szekle oraz obejmy, które najlepiej jest użyć właśnie do tego celu. Co trzeba o nich wiedzieć? Zacznijmy od szekli.

Kable grzejne

Autor: Grupa Atlas
Źródło: Grupa Atlas
To klamry zrobione z metalu, jakie przeważnie przyjmują kształt litery U bądź omega. Klamrę można otworzyć za pomocą metalowej śruby. Używa się jej w rozmaitych miejscach, a na ogół są wykorzystywane w garażach bądź zakładach, warto też wozić szeklę w samochodzie. Dlaczego? Nie tylko wyciągarka i lina (liny stalowe producent) są niezbędne, gdy auto odmówi posłuszeństwa.

To świetnie, że chcesz zdobyć więcej danych na ten temat. Wówczas przejdź na kolejną stronę, a dowiesz się rozmaitych wiadomości i uzyskasz wiedzę na bardzo dużo tematów.

Szekla pozwala spinać liny i ma dużą wytrzymałość – aż do ośmiu ton. Przed zakupem dobrze jest zyskać pewność, jaką ma jakość.

Najgorszym błędem byłoby skuszenie się na małą cenę – taki produkt w tym przypadku nie jest niczego wart. Z pewnością nie będzie trwały, dlatego nie sprawdzi się w cięższych sytuacjach. Porządne szekle mają certyfikat jakości, jaki potwierdza zrobienie ich z właściwych tworzyw. Szekle są przydatne też np. do przytwierdzenia czegoś na ścianie. Tak naprawdę mają wiele zastosowań, zatem warto jest mieć je w swoim garażu. Drugim produktem są obejmy zaciskowe. Czy orientujesz się, czym się odróżniają? Inaczej zwane są opaskami zaciskowymi, a ich działanie opiera się na mechanizmie ząbatkowo-zapadkowym.

Kable

Autor: Binary Koala
Źródło: http://www.flickr.com
Ich podstawowym zastosowaniem jest połączenie kabli elektrycznych, które możemy dzięki nim w prosty sposób związać. Kable nie mogą być luźno pozostawiane, gdyż przez to mogą się w szybki sposób zagnieść lub złamać, a tego nie chcemy. Lecz to nie jedyna funkcja opasek zaciskowych, mogą być użyteczne także w innych sytuacjach, m.in., gdy chcielibyśmy przywiązać kołpaki. Obejmy zaciskowe wyróżnia się w paru wersjach, w tym obejmy pojedynczej albo podwójnej, a także obejmy typu S czy z pierścieniem. Warto jest zapoznać się z konkretną ofertą w odpowiadającym nam sklepie, a wyszukamy artykuły, jakie będą w największym stopniu odpowiadać naszym wymaganiom. Dzięki tej wiedzy już wiesz, w jaki sposób zastosować szekle i obejmy. Nie zapominaj, by zainwestować w najlepszej jakości materiały, a będą należycie spełniać swoją funkcję i nie rozczarują naszych oczekiwań, bez względu na to do czego chcemy je użyć.