Odbiór mieszkanka. Korzystniej z profesjonalistą, czy samemu odebrać lokal?

Ostatni krok w drodze do własnego M, to odbiór lokalu . Coraz to nagminniej odbiór mieszkania wykonujemy w asyście specjalisty. Dzięki temu, iż odbieramy lokal z osobą, która się zna na rzeczy można oszczędzić nerwy.

odbiór mieszkania

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
A w skrajnych wypadkach uniknąć kosztownych reperacji w krótkim okresie po wprowadzeniu się do własnego M- profesjonalny odbiór (zobacz warte przeczytania) mieszkania.
odbiór mieszkania

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
Klasyka niedoróbek przyuważonych w toku odbioru mieszkania. Na osobę przyjmującą nowe mieszkanie może oczekiwać wiele kłopotliwych niespodzianek. Należy pogodzić się z tym, że oglądając samodzielnie efekty pracy dewelopera w wielu sytuacjach nie dojrzymy niedoróbek. Może je dostrzec tylko doświadczone oko rzeczoznawcy – najlepiej takiego, który ma za sobą obfite doświadczenie przy tego typu zleceniach. Do kanonu ujawnianych przez inspektorów felerów należą: zarysy a także niedociągnięcia na ścianach, defekty powierzchni stolarki okiennej i parapetów (m.in. porysowane szyby), szczeliny tynków, brak napięcia w mieszkaniu, brak kątów prostych w pomieszczeniach. Przy odbiorze mieszkania nabywca jest najbardziej zaskoczony, jeżeli zawodowiec wykryje usterki, na które sami na pewno nie zwróciliby uwagi.
Zazwyczaj dziwuje klientów, iż podłoga, która przedstawia się na oko całkiem przyzwoicie po przyłożeniu łaty przejawia duże nierówności. Tak samo rzecz się ma z narożnikami w kuchni czy łazience, które dopiero po dokładniejszych kontrolach uwidaczniają spore odchyły. Wiele niedoróbek tyczy się detali, jakie są w stanie skutecznie uniemożliwić prawidłowe użytkowanie mieszkanka. Klienci nie kierują uwagi na takie szczegóły, ale wady obnażą się dopiero w późniejszym czasie. Może to być asymetria glazury na balkonie albo ich odspojenie od powierzchni, nieregularne balustrady, samozamykanie drzwi bądź okien, usytuowanie przełącznika do WC wewnątrz pomieszczenia lub po złej stronie, nierówny montaż grzejników albo brak opisu tablicy rozdzielczej.

Standardem są krzywe gładzie, które pomimo, iż wyglądają zazwyczaj dosyć ładnie, to kwalifikują się do znacznych poprawek.
Jeżeli idzie o odbiory techniczne mieszkań Warszawa jak też okoliczne miejscowości to miejsca, gdzie na podobne usługi istnieje duży popyt- kliknij aby zobaczyć źródło.