Jak przyozdobić ścianę? Powieś na niej nietypowe obrazy

Urządzanie domu czy mieszkania nie może skupiać się wyłącznie na wybieraniu użytecznych i odpowiednio prezentujących się mebli, kolorystyce ścian bądź zrobieniu trwałego parkietu. Bardzo istotnym elementem są również dodatki, gdyż to właśnie one w pierwszej kolejności wpływają na charakter wnętrza i pozwalają wnieść trochę życia do każdego z pomieszczeń.

Nie masz pewności, co najlepiej pasuje do twojego domu, a nie przepadasz za

obraz

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl

stawianiem różnych figurek na szafkach albo masz małe dziecko, które i tak w mig wszystko by ściągnęło? Świetnym rozwiązaniem są nowoczesne obrazy na ścianę – . Umieszcza się je na tyle wysoko, iż nie zdejmie ich żaden maluch, nie robią też niepotrzebnego bałaganu, natomiast rewelacyjnie dekorują wnętrza. Tylko jak przyozdobić nimi ścianę, aby wszystko ładnie się komponowało?

Po pierwsze, obraz w sumie nie musi być typowym obrazem, tylko może być m.in. fotografią czy plakatem. Nie każdy bowiem ceni malownicze pejzaże, niezrozumiałe dla niego abstrakcje czy inne widoki nie podpadające w jego gust. Niekiedy o wiele korzystniej jest powiesić fotografie naszej rodziny we właściwych formatach i pobawić się ich ułożeniem na ścianie. Jak to zrobić? Istotne jest, aby wybrać stosowne miejsce, w jakim mamy wystarczająco dużo przestrzeni na odpowiednią prezentację obrazów. Nie mogą być ściśnięte, ponieważ wtedy na pewno nie uzyskamy pożądanego efektu.

Poza tym zależnie od sposobu ich powieszenia, możemy wydłużyć albo poszerzyć pokój, m.in. wieszając obrazy w pionie, poziomie czy zupełnie inaczej – na ukos. Dobrze jest ciekawie oświetlić obrazy, aby były widoczne również wieczorem i np. zainstalować nad nimi kinkiety albo halogeny, które w dodatku stworzą niepowtarzalny klimat.

Ciekawy artykuł? Jeśli masz takie przekonanie, to tak samo wciągające kwestie poznasz także we wpisie (https://sklep.kunszt.pl/lozko-metalowe-kuba-120-kute-16-kolorow-p-38.html), który jest tu!

Pamiętajmy też, że najlepiej jest powiesić kilka większych obrazów na środku, a dopiero potem

obraz

Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio

dostosować do nich ramki, które umieścimy wokół nich. Fenomenalnym rozwiązaniem jest też pomieszanie ich z lustrami, co – jak sam zobaczysz – będzie doskonale wyglądać.

Nowoczesne obrazy na ścianę to znakomity pomysł na przyozdobienie każdego wnętrza. Sprawdzą się nie tylko w dużym pokoju, lecz także w sypialni lub w kuchni. Trzeba jedynie wybrać odpowiednie do pomieszczenia motywy, a na pewno stworzymy fantastyczną kompozycję, która wszystkich zachwyci.