Jak wybrać dewelopera i parafować dobrą umowę?

Przy wyborze mieszkanka bez wątpienia najistotniejszymi kryteriami są umiejscowienie i koszt, a także szeroko zrozumiany wygląd konkretnej inwestycji oraz jej funkcjonalność (bliskość środków transportu, łatwy dojazd do miejsca pracy, połączenie z sercem miasta jak też drogami wylotowymi, infrastruktura handlowo-usługowa w pobliżu). Niezwykle ważne jest jednak, ażeby w tej pełni szczęścia wywołanej wyszukaniem miejsca idealnego, zachować trochę rozsądku oraz przygotować się do najważniejszej części, czyli umowy deweloperskiej.

mieszkanie

Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service
Pierwszym krokiem powinno być szczegółowe sprawdzenie rzetelności dewelopera. Kiedy pragniemy kupić mieszkania Praga Północ, przed podpisaniem jakichkolwiek dokumentów najlepiej skontrolować następujące dokumenty: zupełny odpis z KRS czy wypis z ewidencji działalności gospodarczej, zaświadczenia z urzędu skarbowego o nie zaleganiu ze świadczeniami, akt notarialny majątku ustala, czy deweloper jest wyłącznym właścicielem gruntu, na jakim ma powstać inwestycja, prawomocne zezwolenie na inwestycję, mapka zagospodarowania przestrzennego przedstawi nam przyszłość obszaru naokoło naszego domu. Dobrze jest również obejrzeć inne, już istniejące budowle zrealizowane przez tego dewelopera, pogadać z lokatorami o tym, jak faktycznie mieszka się w tych punktach, współdziała z inwestorem.

Przedstawione tutaj newsy zaciekawiły Cię na tyle, że masz zamiar przeczytać więcej? Namawiamy więc do kolejnej witryny. Tam czeka kompleksowe opracowanie.

Niezłym źródłem wiedzy są także fora internetowe.Pamiętajmy o tym, że lokujemy nasze pieniądze, częstokroć kwoty niemal niebotyczne. Stąd warto domagać się od dewelopera, jakiemu chcemy je oddać,

mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

wszystkich poświadczeń i pozwoleń, ażeby zdobyć absolutną pewność naszej decyzji. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, gubimy się w fachowym języku poniektórych zaświadczeń, powinniśmy skorzystać z pomocy obeznanego radcy prawnego specjalizującego się w nieruchomościach. Dobrze jest również skonsultować projekt umowy.http://www.esoil.pl/o-firmie (http://esoil.pl/o-firmie)Koszta porady prawnej w powyższym obszarze są minimalne w stosunku do kosztów mieszkanka, a zagwarantuje nam to spokój ducha.

Najistotniejsze punkty, jakie bezwzględnie muszą znaleźć się w umowie deweloperskiej : dokładnie opisane strony umowy, dane dewelopera i nabywcy. Precyzyjnie określony przedmiot umowy, wskazana cena mieszkania razem z gruntem, metoda płatności, ustęp o etapach oraz terminach prac budowlanych. Jeżeli deweloper korzysta z kredytu finansującego inwestycję, w umowie powinien znaleźć się zapis o tym, że hipoteka zostanie przez niego spłacona przed oddaniem mieszkania – nie kupuj mieszkania bez podobnego zapisu w umowie!

Teraz już możesz usiąść przed komputerem i wpisać w wyszukiwarkę sformułowanie: mieszkania Warszawa Praga Północ czy lokale usługowe Warszawa (sprawdź tutaj).