Co to jest nowoczesna aranżacja pokoju?

Aranżacja nowoczesna to regularnie pojawiająca się fraza w dużej liczbie teksów skupiających się na aranżacji. Nic dziwnego, wszak to jeden ze stylów, po jakie chętnie sięgają świeżo upieczeni właściciele lokali. Dlaczego właśnie nowoczesne wnętrza cieszą się powodzeniem? Co tak naprawdę oznacza to pojęcie i w jaki sposób wykonać wnętrze w stylu nowoczesnym?

wnętrza

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

Modernizm ma wiele odmian i nie musi być zawsze rozumiany identycznie. Wiele pomieszczeń tego rodzaju można rozpoznać natychmiast po przekroczeniu progu. Wyróżniają się bowiem nietuzinkowymi meblami, które są zwykle typowymi meble (polecamy komoda biała stylowa) designerskimi. Niemniej jednak modernizm to zazwyczaj minimalizm i to jest jego cecha wyróżniająca. W stylu nowoczesnym nie znajdziesz zbyt wielu ozdób. Można powiedzieć, że za każdym razem wybiera się raczej mniej elementów niż więcej (zobacz 11 pomysłów na salon w nowoczesnym stylu).

Podobne zdanie można sformułować odnośnie konstrukcji samych elementów wyposażenia. Mogą być one wykonywane choćby z jednego elementu surowca – albo przynajmniej mogą sprawiać takie wrażenie. Nowoczesność to również duże przestrzenie. Im więcej niezagospodarowanego miejsca w salonie czy sypialni, tym lepiej. W celu osiągnięcie podobnego efektu często nawet łączy się pomieszczenia w jedną całość. Usuwa się ściany przykładowo rozdzielające kuchnię i salon.

Czy omawiany artykuł jest według Ciebie ciekawy? Jeśli tak, to kliknij też na pomocne teksty (https://dekoracyjneskory.pl/20-skory-z-renifera), które będą niezwykle użyteczne.

Wówczas kuchnia stanowi jedynie aneks do pokoju gościnnego. Połączenie sprawia natomiast wrażenie znacznie rozleglejszej przestrzeni.

wnętrza

Autor: Bob n Renee
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej zagorzali miłośnicy przestrzenności usuwają większość ścian. W skrajnych przykładach większość pomieszczeń stanowi jedno duże pomieszczenie. Aby wrażenie wielkości było jeszcze większe, dobrze jest również dopasować właściwe barwy. Oczywiście szczególnie dobrze pasują tu jasne barwy, które wizualnie rozciągają pokój. Na ścianach ponadto mogą pojawić się lustra, dzięki nim pokój będzie wydawał się jeszcze większy.