Jeśli masz zamiar zbudować garaż metalowy, musisz pamiętać o specjalnym zezwoleniu

W licznych przypadkach garaż jest częścią budynku mieszkalnego. Ale czasami może wydarzyć się sytuacja, kiedy należy zapewnić sobie dodatkowy garaż wolnostojący. Wystarczy, że w rodzinie kupiony zostanie następny pojazd, a już może uczynić się zbyt ciasno i będzie się zmuszonym zatroszczyć o dodatkowe miejsce do przechowywania samochodu.

Garaże metalowe są bardzo cenione

W ostatnich latach dużą renomą cieszą się garaże zbudowane z blachy. Ich zaletą jest nieskomplikowana a równocześnie trwała konstrukcja, która nie sprawia wielu kłopotów przy budowie (link do witryny Garaż metalowy można zbudować samodzielnie, ale lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, która zadba o każdy etap prac.

Czy masz chęć poznać uzupełniające materiały na omawiany tu temat? Kliknij więc ten odnośnik i zobacz więcej porad pod linkiem (http://www.akm.net.pl/) o pokrewnej tematyce.

W miejsce budowy zostaną dowiezione wszystkie elementy, z których następnie zostanie postawiony budynek. Garaże metalowe mają różną wielkość, co pozwala trzymać w nich więcej aniżeli jeden wóz, jak również znaleźć dodatkową powierzchnię na przechowywanie opon, części zamiennych albo narzędzi.

Nie czekaj – kliknij odsyłacz (http://www.kesbet.pl/produkty/donice-betonowe/) i ciesz się zawartymi tam kolejnymi postami. Na pewno pogłębią one Twoją znajomość rzeczy na ów temat.

Nie zapomnij jednak o formalnościach

Garaże przydomowe

Autor: www.wawsystem.pl
Źródło: www.wawsystem.pl

Budowa garażu metalowego może zatem zdawać się zupełnie bezproblemowa, ale nie można zapominać, że na tego rodzaju inwestycję należy otrzymać pozwolenie budowlane. Garaż nie jest uważany za pomieszczenie gospodarcze, więc przy jego stawianiu w każdej sytuacji należy mieć odpowiednie pozwolenie. Nie ma tu znaczenia, czy stawia się garaż z pustaków czy z metalu, nie bacząc na stosowany surowiec i na wielkość garażu, należy postarać się o pozwolenie budowlane, nim rozpocznie się pracę. Bez otrzymanego pozwolenia postawiony garaż okaże się samowolą budowlaną i jego użytkownik może otrzymać wezwanie do jego zburzenia.

Jak zabrać się za budowę garażu?

Budowa garażu wymaga złożenia podania o pozwolenie budowlane, czego dokonuje się w starostwie powiatowym. Należy kupić także gotowy projekt garażu albo polecić jego wykonanie w biurze projektowym. Konieczne jest też nabycie dziennika budowy i ustalić kierownika budowy. Powiatowy inspektorat budowlany trzeba odwiedzić, żeby zgłosić rozpoczęcie budowy oraz jej finał. Choć garaż jest niedużym budyneczkiem, jest istotną inwestycją i wymaga dopilnowania licznych formalności (-> sprawdź na