Oświetlenie w wystroju mieszkania

To, na jakie żyrandole postawimy jest nadzwyczaj istotną sprawą, ponieważ to właśnie one ostatecznie decydują o charakterze wnętrza. Dziś wiesza się je już nie tylko i wyłącznie w salonach, lecz też w alkowach, korytarzach, bądź kuchniach, najczęściej w centrum sklepienia. Wykonane mogą one być z kryształków, z porcelany, ze szkła, z koralików, z gałązek wikliny.

lampa

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Mogą być także dmuchane, z papieru a nawet stworzone z gumy. Wybór, na jaki rodzaj żyrandola się zdecydować, powinniśmy uzależnić po największej części od kierunku jaki chcemy przydać naszym wnętrzom mieszkalnym, od mebli które już mamy. Na przykład, jeśli zadecydowaliśmy urządzić nasze mieszkanko w tak modnym ostatnimi czasy stylu vintage, który to winien odzwierciedlać nasz charakter, wybór każdej rzeczy, sprzętu powinien być indywidualnie obmyślany.

Przede wszystkim żyrandol (tanie lampy) retro powinien mieć co najmniej dwadzieścia lat, lub ewentualnie być nowy, lecz tylko wyglądający jak stary. W mej kuchni na przykład zawisł czas jakiś temu żyrandol vintage z wydmuchanego szkła, które ma wewnątrz zatapiane bąbelki. Jest to celowa wada, która w razem z wyblakłym kolorem robi wrażenie używanego od lat. Jeżeli zaś idzie o wielkość żyrandola, to muszę stwierdzić iż nie zawsze małe jest piękne. Na salonach większy, wytworny żyrandol może być doskonałym projektem.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Bez wątpienia będzie on przyciągał uwagę każdego kto wejdzie, doda elegancji oraz stworzy klimat tajemnicy. Ale jedynie w bawialni można pozwolić sobie na żyrandol dużej wielkości. W korytarzu czy łazience natomiast wielkość żyrandolu nie powinna przekroczyć pięćdziesięciu cm, ażeby nasz żyrandol nie przytłaczał. Podczas kupna żyrandola pamiętać jednak należy, iż lepiej gdy jest on ździebko za duży niż zbyt mały. W sklepach możemy też kupić olbrzymią ilość deseni żyrandoli nadających się do pokoików dziecięcych. Są one niesamowicie kolorowe, bajkowe i radosne.

Można wybrać pośród niezmierzonej ilości rozmaitych kształtów: zwierzaków, księżyców, form geometrycznych z malowidłami postaci z bajek, i tysiąca innych form, które oświetlą i za jednym zamachem sprawią przytulnym każdy dziecinny kącik. Należy jednakże pamiętać, iż najbardziej efektywne oświetlenie mieszkania osiągniemy poprzez rozmieszczanie kilku źródeł światła również na ścianach, lub też umieszczenie lampy stojącej na stole.