Co jest wystarczające do produkcji biopaliw i jakiego rodzaju maszyny się do tego stosuje?

Nie wszyscy wiedzą, że do produkcji biopaliwa na małą skalę nie muszą być konieczne jakiekolwiek specjalistyczne Urządzenia. Wystarczy wyłącznie plastikowa butelka oraz trochę wiedzy.

sprzątanie

Autor: Elite Balustrade
Źródło: http://www.flickr.com
Profesjonalne maszyny będą jednak potrzebne, jeśli produkcja ma mieć miejsce na znacznie większą skalę.
Do tego typu realizacji wymagane są przemysłowe maszyny do produkcji biopaliw, czyli np. chłodnice wytłoku, przenośniki zgarniakowe czy też łamacze wytłoku. Wszystkie tego typu maszyny (polecamy zawiesie wężowe) można zakupić na raty albo na zasadach leasingu. Produkują one biopaliwa poprzez przetwarzanie produktów organicznych. W naszym kraju zazwyczaj stosuje się olej roślinny, z kolei na świecie – olej sojowy bądź słonecznikowy. Sam proces tworzenia biopaliw potrzebuje zaledwie trzech podstawowych składników: oleju roślinnego, który mógłby być nie używany lub przetworzony, metanolu i wodorotlenku sodu albo potasu. Przemysłowe maszyny do produkcji biopaliw są wyposażone grzałki, ponieważ wszystkie procesy syntetyczne występujące w reaktorze odbywają się prędzej w wyższej temperaturze.
Pełny cykl odbywa się z kolei w reaktorze, w jakim mogą pojawiać się biopaliwa rodzaju FAEE albo FAME. Powstałe w taki sposób paliwa mogą być substytutami oleju napędowego. Można je zatem wykorzystywać do uruchamiania motorów diesla.

Takie profesjonalne urządzenia są do nabycia również dla osób indywidualnych, które chcą zainwestować nieco oszczędności, by następnie być w stanie produkować biologiczne paliwo w swoim garażu. Przynosiłoby to znaczne oszczędności.