Jakiego rodzaju urządzenia mogą służyć do separacji różnorodnego typu surowców sypkich?

W różnych dziedzinach gospodarki stosowane mogą być przedmioty, które choć wykorzystywane są do różnorodnych celów, to jednak ich zasada funkcjonowania jest taka sama.

Przykładowo można by odsiewać od siebie dużo różnorodnych materiałów, jakie potem mogą służyć do różnych działań.
elewacja

Autor: Randy McRoberts
Źródło: http://www.flickr.com
Do odsiewania drobnych dawek pelletu, które w rzeczywistości są granulatem z biomasy lub także do rozdzielania frakcji różnego typu gradacji wykorzystywane są odsiewacze korbowe. Mają one małe wymiary oraz niezwykle zwartą konstrukcję. Mogłyby przez to być zainstalowane na linii technologicznej na dosyć niedużej przestrzeni.

Zapewniamy Ci darmowy dostęp (http://olejnik.pl/przenosniki-rolkowe-grawitacyjne/) do nowych bardzo ciekawych wiadomości, które umieściliśmy na odrębnej witrynie. Trzeba jedynie wejść w ten link.

Wykorzystuje się je w miejscu, w którym przez wzgląd na zaistniałe warunki jakościowe istnieje wymóg skrupulatnego odseparowania frakcji pylistej od frakcji ziarnistej. Takie odsiewacze korbowe są zbudowane z posiadającej koszyk zasypowy ramy, specjalnej kołyski, mechanizmu korbowego i silnika wraz z przekładnią pasową. Takie odsiewacze posiadają jedno lub dwa sita, motor o mocy 1-15 kW (posiada on 1500 obr. na minutę) oraz wydajność do ok. dwóch ton pelletu na godzinę działania. Jego wymiary to np.. 1500x1300x900mm.

Do oddzielania materiałów sypkich mogłyby także służyć odsiewacze cylindryczne. Mogą one wspomagać różnego rodzaju mechanizmy techniczne, np.

Czy czujesz ochotę przeglądnąć następne artykuły? W takim razie zapraszamy do kliknięcia w link – tam czeka na Ciebie istotna strona (http://megastyro.pl/).

wytwarzanie granulek opałowych. Takie odsiewacze wykonywane są w różnych wersjach posiadających przeróżne parametry pracy.

Na osobiste zlecenie można by oczywiście dopasować narzędzie do określonych wymagań. Urządzenia są skonstruowane z korpusu, wirnika czy pokrywy oraz napędu. Na wszystkie przyrządy wytwórca udziela również długiej gwarancji.