Kim jest deweloper oraz czym jest podpisywana z nim umowa przedwstępna?

Podpisywana przed kupnem np. jakiejś nieruchomości umowa przedwstępna to dokument, w którym jest zamieszczone zapewnienie podpisania transakcji docelowej.
W przypadku przykładowej umowy dotyczącej zakupu posiadłości np. na rynku pierwotnym, tego typu umowa jest podpisywana z developerem, który trudni się budowaniem oraz sprzedawaniem albo wynajmowaniem domów.

Kiedy kupujemy od niego nowe mieszkanie, końcowym krokiem, który oddziela nas od zamieszkania w swojej nieruchomości jest dokonanie odbioru technicznego. To niezwykle ważna sprawa, ponieważ mogłoby zależeć od niej to, czy wykorzystywanie lokalu będzie przyjemne oraz komfortowe. Jeśli coś przeoczymy, to hipotetycznie mogłyby nas czekać olbrzymie nieprzyjemności wiążące się z koniecznością wykonania na swój koszt dodatkowych robót budowlanych. W praktyce to sprawdzenie stanu technicznego lokalu przed jego oddaniem do użytku. To w tym czasie deweloper powinien wysłuchać możliwych uwag kupującego, które tyczą się jakości wykonania czynności budowlanych. Przedsiębiorca z kolei jest zobowiązany do usunięcia wszelkich niedociągnięć, jakie powstały w czasie budowy.
Niestety nabywca znajduje się w o wiele mniej korzystnej sytuacji niż developer, ponieważ najczęściej jest pod wpływem silnych emocji związanych z faktem dokonywania tak dużej transakcji. Dodatkowo zazwyczaj dochodzi jeszcze to, że odbiorca nie zna się tak dobrze na technologiach konstrukcyjnych jak wykonawca. Z tego też powodu dobrze jest do wykonania odbioru technicznego nająć jakiegoś specjalistę.

On z pewnością będzie wiedział, na jakie sprawy trzeba zwrócić uwagę.

Podoba Ci się ten tekst?! To przejdź do oferty hurtownia budowlana pruszcz gdański, aby zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie podaliśmy.

Nie wykona takiego czegoś za darmo, ale będziemy mieć gwarancję, że wszystko poszło tak, jak trzeba.