Jak wygląda sprawa docieplenia garażu murowanego?

Dobrze wybudowany garaż powinien być stanowiskiem, które zagwarantuje zarówno bezpieczeństwo np. samochodu, jak i komfort dla jego właściciela. Z tego też powodu taki garaż powinien zostać m.

in. prawidłowo ocieplony, co na szczęście można by zrobić również w wypadku istniejącego już budynku.
Jak powszechnie jest wiadome, wsiadanie do wyziębionego auta nie jest niczym przyjemnym. Najpierw musimy dobrać konkretny materiał, przy pomocy jakiego będziemy robić ocieplenie. Jeśli chodzi o odporność na działanie ognia, dobrym wyjściem jest wełna mineralna albo pianka poliuretanowa. Jeżeli chodzi o to, czy też garaż ocieplany ma być również od strony podłogi, to nie jest to wymagane. Podłogę podgrzewa się bardzo rzadko. Osoby, które pragną się jednak na to zdecydować, muszą skorzystać z twardszej wersji styropianu. Aby ocieplenie podłoża garażu było całkowicie bezpieczne, trzeba mieć na uwadze kolejność warstw danego podłoża. Idzie m.in. o piasek czy papę.

okna

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsza jest jednak kwestia docieplenia stropu garażu. Ma to na celu zapobieganie nagrzewania wnętrza w okresie letnim. Można by użyć styropian (na tej stronie) lub grubą, np. 12 centymetrową wełnę mineralną. Jeżeli planujemy ogrzać garaż również od zewnętrznej strony, to trzeba zadbać o jednolite wykonanie ocieplenia oraz o to, żeby wizualnie rezultat finalny był spójny z resztą budynku. Dużo jest zależne od tego, czy też garaż jest już zbudowany czy też dopiero planujemy go zbudować.

Istotny jest poza tym typ konstrukcji, ponieważ inne materiały sugeruje się w przypadku garaży murowanych, które są częścią budynku mieszkalnego, a odmienne w wypadku garaży wolnostojących. Ważne jest też to, który wariant wjazdu jest zainstalowany w garażu.