Profile LED – niezwykłe źródło światła w naszych pomieszczeniach

Od pewnego czasu rewolucją w dziedzinie oświetlenia są światła określane jako LED. Są to nie tylko energooszczędne źródła światła, ale źródła, które stwarzają wiele możliwości urządzenia wnętrz.

Profile LED możemy stosować do oświetlania różnych pomieszczeń w naszych domkach i mieszkaniach. profile aluminiowe do ścianek szklanych Led produkuje się z aluminium. Lokuje się w nich taśmy, w których następnie zostały zamontowane taśmy z diodami LED. Profile te dostępne są w różnych długościach, dlatego umożliwiają na tak wiele pomysłów aranżacji wnętrz. Dzięki nim podświetlimy szafki kuchenne lub łazienkowe, a nawet wykonamy podświetlenie stopni schodów. Profile LED dostępne są także w wersji przeznaczonej specjalnie do pomieszczeń o wyjątkowo dużej wilgotności. Te profile – informacje – odznaczają się dużą wodoszczelnością. Aby oświetlanie LED działało, niezbędny jest zasilacz LED – sprawdź profile led. Taki zasilacz LED, popularnie zwany ledowym jest niezbędnym urządzeniem, ponieważ oświetlanie LED może działać tylko wtedy, kiedy jest zasilane prądem stałym o napięciu 12 volt. W naszych domach w gniazdkach napięcie jest istotnie wyższe, wynosi 230 volt. Stąd konieczność używania zasilacza.

led

Autor: Kobi
Źródło: Kobi

Z kolei diody LED zyskują w Polsce coraz większą ilość fanów. Oświetlenie to jest naprawdę trwałe, diody LED mogą świecić zdecydowanie dłużej od normalnych żarówek. Moc diod stosowanych w oprawach oświetleniowych jest wyjątkowo różnicowana, mogą one charakteryzować się mocą od 1 do 5 W. Kąt ich świecenia również jest zróżnicowany, dzięki czemu można dowolnie aranżować nimi pokoje. To jeden z powodów ich popularności. Diody LED wykorzystuje się obecnie nie tylko do oświetlania pomieszczeń mieszkalnych czy biur, ale również do oświetlania ulic i miejsc reklamowych. Na popularność diod LED wpływają także kwestie oszczędnościowe. Też diody LED są wyjątkowo energooszczędnym źródłem światła.

Diody LED mają nie tylko zalety, ale także wady. Zaliczana do wad diod LED jest ich cena. Profile oraz moduły oświetleniowe, w których zostały wykorzystane diody LED są aktualnie niezwykle drogie – poznaj zasilacz led. Drugą, istotną wadą tego typu oświetlenia jest zimny kolor światła. Zimna barwa światła jest naprawdę niekorzystna dla ludzkiego oka. Światło o ciepłym odcieniu emitują tylko diody o dobrej jakości, które są także koszmarnie kosztowne. Dlatego wiele osób nie podejmuje decyzji o ich kupnie.