Karta hotelowa, jaka zastępuje nie tylko klucze, ale wszelkie urządzenia elektryczne

Czy pamiętacie jeszcze, że dziesięć lat temu ludzie podniecali się kartami o pamięci 64 MB? Nieprawdaż, że zdaje się jakoby było to wieki temu? Dziś wytwarzane są karty o pojemności 64 GB, dyski HDD o pamięci 1000 TB, zaś my chcielibyśmy omówić inną kwestię.

Pewna firma wprowadziła do sprzedaży nowatorski system, jaki automatyzuje pracę urządzeń w hotelach, a wszystko opiera się na…karcie hotelowej.

karta hotelowa

Autor: Ospel
Źródło: Ospel
Wprowadzona technologia opiera się w głównej mierze na bezprzewodowym łączu karta hotelowa-odbiornik pokojowy (karty hotelowe). Nowatorski system nie tylko otworzy drzwi, w momencie gdy do czytnika zbliżona zostanie karta, ale także na bieżąco będzie informować w jakim miejscu w pokoju znajduje się człowiek posiadający kartę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, służba hotelowa będą mieli szansę szybciej działać, jeżeli ktoś zemdleje. Specjalne urządzenie, które będzie połączone z komputerem hotelowym, może mieć różne funkcje. Najbardziej rozbudowane wersje będą oferować funkcje: otwierania i zamykania pokoju gościa, włączenia światła na powitanie, wyświetlanie statusu („proszę nie przeszkadzać” albo „proszę o sprzątaczkę), podłączenia wybranych obwodów elektrycznych oraz klimatyzacji, kontroli opuszczenia żaluzji i otwarcia i zamknięcia okien. Prawda, iż jest to genialny system, jaki zezwala gościom niemalże w pełni spersonalizować funkcje pokoju wedle prywatnych zwyczajów. Goście poprzez kartę ustawić w jakich godzinach system powinien załączyć ogrzewanie, zasunąć rolety.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją znajomość rzeczy na ten temat, to czytaj tu sita poliuretanowe następne treści. Trzeba wejść w podany link.

System rozpozna również której karty użyto, zatem żaden inny gość nie będzie mógł wtargnąć do pomieszczenia, w dodatku system natychmiast informuje obsługę o próbie wtargnięcia (w temacie kart hotelowych). Zdaje się, iż jedyną wadą technologii będzie system hotelowy, jaki w momencie awarii…odłączy wszelkie urządzenia w pokojach hotelowych. Lecz trwają już prace nad usprawnieniem systemu tak, aby urządzenia w pomieszczeniach działały również w trybie awaryjnym.

Dziś za pomocą jednej karty gość będzie mógł spersonalizować funkcje pomieszczenia hotelowego pod własne potrzeby. Karta hotelowa nie tylko zastępuje klucze, ale włączniki świateł, pilot do klimatyzacji, w gruncie rzeczy obsłuży wszystkie urządzenia i instalacje elektryczne.