Statuetka „Acanthus Aureus” jako nagroda przyznawana wystawcom za stoiska, których pomysły architektoniczne oraz graficzne najlepiej odzwierdlają strategię firmy.

Statuetka „Acanthus Aureus” wręczana jest wystawiającym za stoiska, których koncepcje architektoniczne i graficzne najlepiej odzwierciedlają realizację strategii marketingowej firmy np. takiej jak portal budowlany, a także sprzyjają kreowaniu pozytywnego wizerunku biznesu i tworzą atmosferę dobrą dla bezpośredniej komunikacji z klientem. Konkurs ten jest organizowany przez spółkę Międzynarodowe Targi Poznańskie, organizatora targów.

Stoisko targowe

Źródło: targorent.pl
Nagrody idą do firm na stoiskach których umiejętnie użyto również typowe towary firm, jak i ciekawe aranżacje. Realizacje wystawiennicze to w wielu przypadkach pokaz naprawdę wyjątkowego designu wystawienniczego. Możemy zauważyć, że doganiamy świat. Międzynarodowe Targi Poznańskie – inaczej zwane MPT od 2003 roku organizują konkurs o nagrodę Acanthus Aureus (odwiedź witrynę). Odbywające się w Poznaniu targi gromadzą rokrocznie blisko 130 firm prezentujących czołówkę producentów i też dostawców maszyn budowlanych, pojazdów oraz sprzętu budowlanego. Równocześnie z targami, odbywają się targi CENTRUM BUDOWNICTWA oraz Targi Branży Szklarskiej GLASS. Razem imprezy te odwiedziło ponad 51 tys. profesjonalnych zwiedzających, reprezentujących prawie wszelkie sektory budownictwa. Nie raz dopisują też goście z zagranicy, co przemawia o międzynarodowym charakterze poznańskich targów.

Na styczniowe coroczne święto sekcji budownictwa, jak zwykło się mawiać o poznańskich targach budowlanych, przeważnie oczekujemy cały rok, z uwagą obserwując rozwój sytuacji na rynku. Dlaczego? Ponieważ nastroje panujące podczas tego najważniejszego w tej stronie Europy, spotkania przedstawicieli niemalże wszelkich sektorów branży budowlanej są odzwierciedleniem bieżącej koniunktury w całej gospodarce.

Przyjazd do Poznania w miesiącu styczeń oznacza możliwość skontaktowania się z najlepszymi producentami i dostawcami na rynku, ale też wiąże się z możnością uczestnictwa w wielu ciekawych wydarzeniach i prezentacjach o temacie branżowym. Na poznańskich targach budowlanych, głównie są cztery wydarzenia tematyczne, a też parędziesiąt różnorakiego rodzaju eventów skierowanych do różnych grup zainteresowanych, też do wykonawców (np. ogromnych projektów budowlanych), architektów, inżynierów budownictwa, deweloperów, samorządowców a także inwestorów indywidualnych.