O jakich kwestiach wiedzieć kupując mieszkanie? Jakie sprawy są najistotniejsze? Jakie wytyczne wziąć pod uwagę?

Gdy planujemy nabycie mieszkania to musimy przemyśleć wiele rzeczy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że to jedna z najbardziej istotnych decyzji w całym życiu, tak więc właściwe przygotowanie oraz rozeznanie to kwestia absolutnie kluczowa. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, czego chcemy, czyli to jak duży metraż nas interesuje, w jakiego rodzaju dzielnicy, a na pewno jakie to powinno być mieszkanie: z rynku wtórnego czy pierwotnego?
Te kwestie wydają się podstawowe, lecz wiele osób właśnie podchodzi do nich zbyt nonszalancko.

wrocław nowe mieszkania

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem jak chcemy od razu wybierać w odpowiednich mieszkaniach to trzeba o tym bezwzględnie pamiętać. Nieważne czy będziemy samodzielnie poszukiwać, czy zlecimy to agencji nieruchomości. W tej pierwszej sytuacji zaoszczędzimy swój cenny czas. Zamiast poznawać, interesować się mieszkaniami, jakie i tak nie wybierzemy, lepiej od razu skupić się na konkrecie. Identycznie w kolejnym przypadku. Z pewnością agencja nieruchomości będzie próbować, aby odnaleźć dla nas coś dobrego, w końcu nasz zakup, to ich prowizja, lecz jak nie podamy konkretów, to nic z tego nie będzie.
Wrocław nowe mieszkania

Autor: http://www.swiat.nieruchomosci.pl/mieszkania-rynek-pierwotny

Z tego względu też już od samego początku musimy zdawać sobie sprawę, czy interesuje nas mieszkanie z rynku wtórnego, czyli stare, czy pierwotnego – wybudowane niedawno. Pierwsze, jak również drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Faktycznie na rynku pierwotnym łatwiej zakupić mieszkanie w centrum miasta, bo zabudowa w tym obszarze miasta jest ciągle taka sama, od dawna. Nie ma tam przeważnie nowych budynków. Te co prawda mają miejsce, ale nie ma ich dużo i są dosyć drogie. Interesującym przykładem jest taki ośrodek miejski jak Wrocław. W jego centrum jest mnóstwo kamienic, starych budynków, które stanowią chlubę tego miasta. W takiej sytuacji jeżeli planujemy zakupić tam mieszkanie to w sumie tylko na rynku wtórnym. Jeżeli zaś chcemy nowe mieszkanie to oczywiście powinniśmy się przygotować na to, że będzie to mieszkanie dalej od serca centrum – przeczytaj informacje. Lecz to nie jest jakaś wada, gdyż jak Wrocław nowe mieszkania są rzeczywiście wysokiej jakości, w dzielnicach, w których mieszkanie (zobacz mieszkanie na sprzedaż w ofercie Archicom SA) jest bardzo przyjemne.

Budynek

Autor: christopher_brown
Źródło: http://www.flickr.com
Z jednej strony mamy więc tereny zielone, z drugiej blisko centrum miasta.

To niezwykle ważne dla współczesnego mieszkańca takiego miasta, aby był w stanie mieszkać blisko miejsca, w jakim wszystko się dzieje, to ułatwia załatwianie różnorakich spraw, z drugiej jednakowoż ważne, by był spokój, aby pojazdów było jak najmniej, by móc wypocząć po całym dniu. Nowe mieszkania we Wrocławiu są istotnie tak zlokalizowane, więc mamy możliwość korzystania z wielkich zalet takiego miasta. Nie dziwi wiec, że mieszkania na rynku pierwotnym są chętnie kupowane, bo jak popatrzymy na różnorodne zalety i wady, to takich pierwszych jest zdecydowanie więcej.