Jakiej grubości materiałem izolacyjnym należy ocieplić dach?

Nieocieplone połacie dachowe mogą stać się fortelem ucieczki ciepła z budynku. Należyte Ocieplenie dachu jest wyjątkowo istotne jeżeli pragniemy zagospodarować powierzchnię poddasza i zaaranżować tam pokoje mieszkalne.

Dach możemy ocieplić między innymi: wełną mineralną, polistyrenem ekstrudowanym. Ocieplenie połaci dachowych musi być w taki sposób dobrane, ażeby dach spełnił wymogi wymogów technicznych. Grubość ocieplenia zależy od zastosowanego materiału cieplnego.

Jeżeli prezentowane w tym wpisie omówienie żywo Cię ekscytuje, to zalecam to opracowanie – ono jest tak samo atrakcyjne, jak artykuł, który właśnie widzisz.

Wełna mineralna to ciągle najpopularniejszy surowiec stosowany do ocieplania dachów. Tą pozycję zawdzięcza przede wszystkim znakomitej izolacyjności termicznej jak też sprężystości, co przy montażu między dachowymi krokwiami jest szczególnie istotną cechą – wełną możesz szczelnie wypełniać powierzchnie między drewnianymi elementami konstrukcyjnymi dachu. Skosy poddasza ociepla się lekkimi płytami bądź matami o wysokiej sprężystości (maty będą troszeczkę tańsze od płyt). W handu są także dostępne specjalne płyty ze styropianu przeznaczone do ocieplania pomiędzy krokwiami. Mają podłużne nacięcia zwiększające elastyczność. Produkowane są z polistyrenu grafitowego o lepszej izolacyjności termicznej. Zwyczajny sztywny styropian – (styropapa ze spadkiem) może być z kolei użyty do wykonywania ocieplenia podkrokwiowego. Styropian spadkowy z kolei przeznaczony jest do wykonania izolacji termicznej i odwodnienia dachów płaskich.

Betonowa fasada budynku

Autor: kurzkarl74
Źródło: http://www.flickr.com
Płyty zrobione z polistyrenu ekstrudowanego są sztywne, posiadają kapitalną izolacyjność termiczną jak też nie wchłaniają wody.

Najkorzystniej wykorzystywać je jako ocieplenie nakrokwiowe, układane pod pokryciem. Płytami z polistyrenu możesz także ocieplać krokwie od dołu, co jednak obniża mieszkanie o parę centymetrów.